999 rezultate për

shendetin

5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Çfarë tregon era e keqe e gojës në mëngjes për shëndetin A keni menduar ndonjëherë pse fryma juaj mban erë të rëndë pas një nate gjumë? Sigurisht, ju keni qëndruar vetëm 8 orë
Ora kur hani darkën tregon shumë për shëndetin e zemrës Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha e të ngrën
Tetë "mrekullitë" që lëngu i karotës bën për shëndetin tuaj Lëngu i karotës konsiderohet me vlera të larta ushqyese, pasi siguron sasi të konsiderueshme të kaliumit dhe vitaminës C
Zgjimi në mëngjes me alarm, shkatërrues për shëndetin Është kaq e vështirë të zgjohesh në mëngjes për të nisur ditën e punës. Kjo ndodh pasi gjatë gjumit, temperatura e trupi
"Mezi e pres rastin e parë", infektohet kryeinspektorja e shëndetit që bëri bujë Areti Beruka, kryeinspektore për shëndetin në Tiranë është infektuar me koronavirus. Beruka ka rezultuar pozitive ng
Ora kur hani darkën tregon shumë për shëndetin e zemrës Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha e të ngrën
Ora kur hani darkën tregon shumë për shëndetin e zemrës Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha e të ngrën
Filipçe bën thirje: Shmangni grumbullimet në fundjavë Ministri i shëndetësisë Venko Filipce në rrjetin social fejsbuk ka këshilluar qytetarët që për vikendin e vazhduar qytet
Shihuni në pasqyrë, ç'tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi
Ju lodhen sytë? Ja ç'duhet të bëni patjetër për shëndetin e tyre Shikimi është një proces shumë i rëndësishëm që kërkon të paktën 50% të funksioneve të trurit. Shikimi vështirësohet dhe
Gështenjat, të mirat e tyre për shëndetin Gështenja, përveç se është tejet e shijshme për t’u ngrënë, ajo përdoret edhe për trajtimin e hemorroideve, prostatës së
Mos luani me shëndetin! Perimet e frutat e vetme që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë
Nuk ka lidhje me shëndetin? Kryemadhi: Arsyeja e vërtetë pse vendosi maskat me detyrim "A e dini ju pse ka vendosur maska ai? Sepse të njëjtët njerëz i çon në takime edhe në Tiranë, edhe në Durrës dhe u vë m
Rama nuk përballet për inceneratorët, pse ky krim është "bombë" për xhepin dhe shëndetin e shqiptarëve? Ditën e djeshme kryedemokrati Basha hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama në lidhje me inceneratorët në Shqipëri, më saktë
Pipero për keqpërdorimin e maskave: Rrezikoni shëndetin nëse i mbani kështu Duke nisur nga kjo e enjte, të gjithë qytetarët duhet të mbajnë maskë jo vetëm në ambiente të mbyllura, por edhe në rrug
"Qytetarët duhet të jenë të përgjeshëm! Të mbajnë maska, distancën fizike dhe higjienën" Ministria e Shëndetësisë edhe njëherë u bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të përgjegjshëm dhe të ndërgjegjshëm – të
Maskat dëmtojnë shëndetin apo e mbrojnë atë, ja e vërteta Mbajtja e maskës është bërë burim i shumë debateve madje edhe i protestave në disa vende të botës. Shumë persona kanë sh
Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të s
Si ndryshon jeta pas të 30-tave? Galeria që të bën të qeshësh me lot (FOTO LAJM) E keni dëgjuar thënien “Kur unë isha 20 vjeç, personat që ishin 30 vjeç më dukeshin të vjetër”? Sigurisht keni pasur