999 rezultate për

shendetesor

Rama e pranon live: Vuaj nga ky problem shëndetësor! Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është I ftuar në “Opinion” ku po flet në lidhje me zhvillimet e fundit politike
Pa rrugë, pa ujë, pa shëndetësi, fshati në Tiranë i harruar nga Veliaj Kamera e emisionit "BOOM" në RTV Ora ka udhëtuar në fshatin Kërçukje, aty ku e vetmja gjë pozitive është natyra, pasi in
Një italian infektohet me koronavirus në Itali Konfirmohet rasti i parë i prekur nga virusi kinez në Itali. Instituti i Lartë Shëndetësor njoftoi se bëhet fjalë për nj
Përfitimet shëndetësore të vërtetuara të çokollatës së zezë Disa arsye më shumë për të konsumuar çokollatë të zezë Çokollata e zezë është shumë e dobishme për zemrën dhe trurin, gj
Melasa, diamanti i zi që zgjidh dhjetëra probleme shëndetësore Melasa është një lëng i trashë, i errët, i nxjerrë gjatë procesit të rafinimit të kallam sheqerit. Ai përmban nivele të
Lojtari shqiptar nuk i frikësohet koronavirusit, zyrtarizohet në Kinë Sot është dita e fundit e merkatos në shumë prej kampionateve më në zë në Europë dhe jo vetëm. Klubet po tentojnë që
Ju del gjumi gjithmonë në mes të natës, ç'problem shëndetësor rrezikoni Nëse zgjoheni shpesh në mes të natës, ndikimi mund të jetë shumë më serioz se thjesht mjegullimi i syve ditën e nesërme.
Inspektorët e "Anti-Duhan" vënë gjoba me karta të skaduara? Reagon ISHSH Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar në mediat online, ku thuhej se dy indi
Michael Schumacher nuk gjen rehat, vidhen foto të tij në koma dhe shiten për 1 milion euro Spekulimet dhe hipotezat e rrethojnë jetën e Michael Schumacher prej 6 vitesh në koma, me mjekët që tentojnë një rehabil
Dhjetë profesionet në rritje të shpejtë dhe me pagë të lartë për gratë Nëse jeni një grua që kërkon të ndryshojë karrierën së shpejti, atëherë ne kemi disa opsione për ju Shumë nga këto pu
ATENTATI/ Mjekët: Nikollaqi ka marrë pesë plumba, Rolandi është plagosur në këmbë Pasditen e sotme 2 persona kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur në lagj
Prindërit shqiptarë frikë nga meningjiti, mjekja tregon si ta kuptoni sëmundjen (VIDEO) Në urgjencën e Pediatrisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë shkon për të trajtuar një sëmundje,
Zjarret vënë në dyshim Australian Open, tenistët shfaqin probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte parashikuar, emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Sl
Nëse vuani nga këto probleme shëndetësore mos hani vezë Njerëzimi i konsumon vezët prej mijëra vitesh. Dikur, ato ishin ushqime të mrekullueshme mbijetese, veçanërisht në ato z
Përfitimet shëndetësore të kafes turke Për shumëkënd, kafja turke është pija e preferuar në mëngjes dhe faktikisht kjo ka shumë efekte të mira pozitive. Kët
11 mijë të prekur nga gripi në javë, ku duhet ti dërgoni fëmijët për vizitë Jemi pikërisht në kohën kur gripet dhe sëmundjet virozale janë vërdallë nëpër këmbë. Më të prekurit janë fëmijët dhe
Përfitimet shëndetësore të ecjes në kohën e dimrit A keni menduar ndonjëherë se çfarë dobie ka ecja në temperaturat e ulëta të dimrit? Më poshtë keni 3 përfitime të kësaj
I ra fëmija nga makina por babai nuk e kuptoi, si është gjendja shëndetsore e të miturit Një ngjarje e dyshimtë ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Shkodrës, ku një 5 vjeccar ka rënë nga makina teksa mjeti
Historia e Entelës që u largua me diplomën e mjekes në Gjermani: Mu mbyllën dyert 16 vite më parë kur Entela Hamiti mori në dorë diplomën si mjeke nuk e mendonte kurrë se një ditë nuk do tu shërbente b
Probleme me shëndetin, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth dërgohet në spital (FOTO LAJM) Princi Philip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth II është dërguar në spital me urgjencë. Lajmin e ka bërë të dit