999 rezultate për

shendetesise

Kryebashkiaku i PDIU-së shpërthen ndaj ministrit Ilir Beqaj: Shëndetësia në mjerim! Kritikat ndaj ministrisë së Shëndetësisë nuk kanë mbarim, pas denoncimit public për gjendjen e autoambulancave në Tiranë
Beqaj: Nënshkrimi elektronik, lehtësim për mjekët dhe pacientët Nënshkrimi elektronik është një tjetër hap tejet i rëndësishëm drejt Shëndetësisë Elektronike. Prezantimi i tij u bë kët
Shkarkimi i Ylli Manjanit/ Monika Kryemadhi votoi kundër, po Meta? Ditën e sotme parlamenti ka miratuar zyrtarisht shkarkimin e Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë, si dhe e
Mbrojtja e të Dhënave personale të pacientëve, trajnim tre-ditor në MSH Në Ministrinë e Shëndetësisë, do të zhvillohen përgjatë tre ditëve, 31 Janar-1 Shkurt, disa takime në kuadrin e programi
INTERVISTA/ Vasili flet hapur për Saimir Tahirin dhe kritikat për shëndetësinë falas UPDATE - Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka shpjeguar deklaratën e Luan Ramës bërë dy ditë më parë ku
Bilanc negativ, shkon në katër numri i të vdekurve nga gripi Shkon në katër numri i të vdekurve në vendin tonë si pasojë e virusit të gripit. Ministria e Shëndetësisë informon s
Zyrtare/ Ministri Ilir Beqaj: Ja kur do të filloj shkolla Sot në portale të ndryshme ka qarkulluar lajmi se Ministria e Shëndetësisë ka shtyrë për të tretën herë datën për fillim
Virusi i gripit/ A do të shtyhet mbyllja e shkollave dhe kopshteve? Virusi i gripit në Shqipëri ende vijon të rritet, për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë do të shtyjë edhe një javë tje
Gripi,10 persona në gjendje të rëndë, ritmi i përhapjes së virusit po bie Burime brenda Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë të ditur se vazhdon tendenca rritëse e përhapjes së epidemisë së gripit n
DETAJET/ Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata nga gripi Ministria e Shëndetësisë, përmes një deklarate për mediat bën me dije se dy persona kane ndërruar jetë nga gripi. Dy per
16 mijë raste në javë paraqiten në urgjenca për gripin Ministria e Shëndetësisë tashmë ka dhënë alarmin se gripi ka intensitet shumë të lartë dhe ka kaluar pragun e epidemisë,
Epidemia e gripit, Beqaj paralajmëron më të keqen: Spitalet, në gatishmëri Tashmë u konfirmua se mbi 16 mije raste në jave janë prekur nga gripi e ku në qëndrat shëndetësore të Tiranës janë rreth
Qëndër e re Shëndetësore për banorët e “Unazës së Re”, do t’ju shërbejë 25 mijë banorëve Banorët e zonës së "Unazës së Re" në Tiranë tashmë mund të marrin shërbim të kujdesit shëndetësor parësor pranë vendbani
Dimri i ftohtë, 90 qendra shëndetësore furnizohen me barna dhe materiale ndihmëse Ministria e Shwndetwsisw ka furnizuar rreth 90 qendra shwndetwsore me ilacce dhe materiale tw tjera ndihmwse nw veri dhe
LSI: Të pezullohet projekti për laboratorët spitalorë Grupi Parlamentar i LSI-së ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për pezullimin e financimit nga buxheti i vitit të ardhshëm të
Beqaj: 660 milionë lekë për fuqizimin dhe modernizimin e Spitalit të Traumës Ministri i Shëndetësisë Beqaj ka inspektuar ecurinë e punimeve në sallat e operacionit dhe repartin e imazherisë. Nj
Beqaj apel ndaj bluzave të bardha për t'u vaksinuar Për të tretin vit radhazi, Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti i Shëndetit Publik kanë nisur vaksinimin e personelit
Luksemburgu jep 30 milionë euro për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim ministrin e Sigurisë Sociale, Bashkëpunimit Zhvillimor dhe Ç
Beqja: Nga sot, më shumë ambulanca në shërbim të gjirokastritëve Më shumë autoambulanca do të jenë në shërbim të pacientëve në Qarkun e Gjirokastrës. Garancia për mirëfunksionimin e shë
"Rruga e Rilindjes së Shëndetësisë, një sfidë tejet e vështirë" (VIDEO) Kryeministri Rama, përmes një statusi në Facebook shprehet se rruga e Rilindjes së Shëndetësisë mbetet një sfidë tejet e