999 rezultate për

shendetesise

117 të vdekur nga kolera në Republikën e Congos Në Republikën Demokratike të Kongos nga epidemia e kolerës e cila u shfaq muajin e kaluar humbën jetën së paku 117 perso
Emërime të reja nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se janë emëruar drejtorë të rinj në disa institucione shëndetësore publike, konkretisht
Si duket fshati i “infektuar” i Gostivarit ku vdiqën dy persona Pavarësisht se ishte paralajmëruar që më së voni deri sot do të dihet se si ka ndodhur infektimi masiv i banorëve të fsh
Taravari në SHBA, qeveria ndërron drejtorët në spitale! Mospërfillje, apo koordinim nga distanca? Gjithsej 33 institucione shëndetësore sot do të fitojnë drejtor të rinj. Ndryshimet kadrovike do të vazhdojnë deri n
Infektimi në Simnicë merr konotacion politik Gjendja e shtatë personave të hospitalizuar në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup vazhdon të jetë stabile dhe nën
Taravari jep detaje rreth rastit të vdekjes së dy personave në Gostivar Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, përmes një videoje të postuar në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar se Min
Ministri Taravari: Situata është nën kontroll, nuk ka vend për panik VMRO-DPMNE-ja e Nikolla Gruevskit ka reaguar për vdekjen e babait dhe të birit nga Gostivari për të cilën të mërkurën ka
Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë pretendimet se uji në Kosovë është kancerogjen Gazeta italiane ‘Il fatto quotidiano’ gjatë ditës së djeshme ka botuar një tekst në të cilin ajo shkruan se uji i pijshë
Taravari: Nëse nuk bëhet ligji për gjuhën shqipe për 100 ditë, dalim nga qeveria! (VIDEO) Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së dhe ministër i Shëndetësisë i Republikës së Maqedonisë, Arben Taravari i ftuar në
Fushata, ministria e Shëndetësisë shkarkon dy drejtorë spitalesh Dy drejtorë spitalesh dhe një kryeinfermier janë pezulluar nga puna pasi akuzohen se kanë marrë pjesë në fushatë. Me
Taravari anulon vendimin e ministrit të VMRO-së për rritjen e çmimeve të ilaçeve Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari ka anuluar vendimin për rritjen e çmimeve të medikamenteve. Sipas këtij vendim
Taravari i përgjigjet VMRO-së: Askush nuk mund të më zmbrapsë nga misioni im! Pas deklaratës së VMRO-DPMNE-së e cila i kërkonte ministrit të Shëndetësisë, Arben Taravari, të ecte me këmbë në tokë, k
Bojkotoi Ivanovin, VMRO e quan Taravarin nacionalist të tërbuar VMRO-DPMNE i ka bërë thirrje ministrit të shëndetësisë Arben Taravarit, të mos hidhet shumë, të biejë në tokë, dhe të
Ministria e Shëndetësisë pezullon lejet deri më 25 qershor Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka pezulluar lejet vjetore deri më 25 qershor, ku do të mbahen zgjedhjet e përg
Dalin pamjet, ja kush është personi që donte të vriste ish-ministrin e Shëndetësisë (FOTO LAJM) Policia e Maqedonisë ka vënë në pranga 57 vjeçarin nga Veles i identifikuar si Lupço S, i cili tentoi të vrasë ish minis
Dalin pamjet e arrestimit të sulmuesit në Ministrinë e Shëndetësisë (VIDEO) ​Një incident i armatosur ka ndodhur para pak çastesh në Ministrinë e Shëndetësisë. Sipas raportimeve të para
Të shtëna me armë në Ministrinë e Shëndetësisë Para pak minutash një incident me armë ka ndodhur në Ministrinë e Shëndetësisë. Dëshmitarët të cilët ishin të pranis
Taravari për Portalb, do ta bojkotojmë çdo takim me Ivanovin Ministri i ri i Shëndetësisë Arben Taravari, nuk ka marrë pjesë në takimin e kabinetit të ri qeveritar me presidentin Gj
U pezullua se bëri fushatë, drejtoresha e Shëndetësisë: Ja e vërteta Ministria e Shëndetësisë ka pezulluar drejtoreshën e Qendrës Shëndetësore numër 1, Lushnjë, Julinda Feracaku, pasi dysho
Mori pjesë në fushatë, MSH pezullon drejtoreshën e Qendrës Shëndetësore Ministria e Shëndetësisë ka vendosur pezullimin e drejtoreshës së Qendrës Shëndetësore numër 1, Lushnje, e cila dyshohet