999 rezultate për

shendetesise

Rrëfimi prekës i 65 vjeçares që mposhti kancerin “Momenti më i vështirë në jetën time ka qenë kur në vitin 2003 e zbulova se jam e prekur nga kanceri në gji. Pasoi d
4283 mjekë serbë nuk do të integrohen në Kosovë Në vend të integrimit në sistemin kosovar të shëndetësisë, siç është rasti me drejtësinë, institucionet e shëndetësisë s
“Zemëroi” presidentin Trump, dorëhiqet sekretari i Shëndetësisë Tom Price Sekretari amerikan i Shëndetësisë Tom Price dha dorëheqjen, pasi udhëtimet e tij me avionë të kushtueshëm ishin bërë shk
Kosovarët rrezikohen nga përdorimi i antibiotikëve Sfidë e shëndetësisë në shekullin 21 është rezistenca ndaj antibiotikëve, të cilët ka tendencë të mbi përdorimit të tyre
Dhuna ndaj infermieres në QSUT, reagon Ministria e Shëndetësisë Ministria e Shëndetësisë ka reaguar sëfundmi në lidhje me dhunën ndaj infermieres së QSUT-së gjatë mbrëmjes së djeshme n
Ministria e Shëndetësisë hap konkurset për drejtorët e spitaleve në gjithë vendin Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale nëpërmjet një njoftimi informon se hap konkursin publik për drejtorët e
QKUK lidhi kontratë me kompaninë që dyshohet si shkaktare e vdekjeve Ministria e Shëndetësisë ka reaguar ndaj raportimeve se të njëjtit janë përgjegjës që QKUK është furnizuar me gazin medi
Kompania që furnizon me gaz QKUK-në s'ka autorizim për marketing Ministria e Shëndetësisë është organi përgjegjës për furnizimin me barna për të gjitha institucionet publike shëndetësor
Ministri Ismaili: Ja veprimet që do ndërmarrim pas vdekjeve të dyshimta Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet ko
Rama zbardh programin e qeverisë: Rritje pagash për mësuesit dhe infermierët Kryeministri Rama ditën e sotme ka folur në Kuvend në seancën ku do votohet programi i qeverisë. Rama preku disa tema kr
Sindikata e Shëndetësisë ia numëron ministrit punët që duhët të bëjë Sektori i shëndetësisë në Kosovë ka nevojë për mbështetje edhe më të madhe institucionale, thonë profesionistë nga kjo f
Taravari në Budapest për Asamblenë rajonale për Evropë të OBSH-së Ministri i shëndetësisë Arben Taravari do të marrë pjesë në seancën e 67-të Asamblesë rajonale për Evropë të Organizatës
Bekim Tateshi kandidat për postin e ministrit të Shëndetësisë? Arben Taravari, jozyrtarisht, do të largohet nga kabineti ministror këto ditë dhe do të bëjë fushatë për të marrë kreun
Taravari: Nëse nuk fitoj në Gostivar, tërhiqem nga politika Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari në një prononcim për NOVA pohoi se Aleanca për Shqiptarët e kishte urgjente të pr
Taravari: Ndjej detyrim, por edhe përgjegjësi për t’ju drejtuar për betejën më të rëndësishme Ministri i shëndetësisë, Arben Taravari përmes një statusi në Facebook ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me vdekj
Tabelat në tre gjuhë, heqje e vëmendjes së publikut nga vdekjet e foshnjave Sipas VMRO-DPMNE-së vendosja e tabelave në tre gjuhë në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” është një tentim i ministrit aktua
Vendosen 25 tabela në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike në Shkup (FOTO) Njëzet e pesë tabela në gjuhën maqedonase, shqipe dhe në anglisht janë vendosur para institucioneve shëndetësore publike
Familjarët kërkojnë përgjegjësi për vdekjen e foshnjave të porsalindura Në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup, si pasojë e mungesës së ikubatorëve, kanë vdekur tri
Helmohen 12 persona në një Fast Food në Shkup 12 persona me simptoma të helmimi nga ushqimi janë dërguar në spitalet e Shkupit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.
117 të vdekur nga kolera në Republikën e Congos Në Republikën Demokratike të Kongos nga epidemia e kolerës e cila u shfaq muajin e kaluar humbën jetën së paku 117 perso