999 rezultate për

shendetesise

Agani del sot para gjykatës Në Gjykatën e Prishtinës sot pritet të vazhdojë procesi gjyqësor në rastin e njohur si “Stenta”, ku për keqpërdorim të p
Jep dorëheqjen ministrja e Shëndetësisë për një diplomë masteri të dyshimtë Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez njoftoi sot në darkë dorëheqjen e saj. Dorëheqja e Ca
Nili arrin në Shqipëri, ministria e Shëndetësisë tregon si të mbrohemi (FOTO LAJM) Alarmi për virusin e Nilit Perëndimor që shpërndan ethet vdekjeprurëse ka mbërritur tek Ministria e Shëndetësisë në Shqi
Ndërron jetë turisti nga sulmi i peshkaqenit Një turist ka vdekur pasi është sulmuar nga një peshkaqen në Detin e Kuq të bregut egjiptian. Thuhet se ai ishte çek dhe
Shteti maqedonas nuk po iu siguron barnat pacientëve Kanë ngelur edhe shtatë ditë deri në fund të muajit, por nëpër farmaci mungojnë barnat me recetë. Qytetarët tashmë një p
Hijet në tenderin 35 milionë euro, pse po hesht ministri? Pas zbulimit të ofertës së dyshimtë për një nga tenderët më të mëdhenj deri më tani në Ministrinë e Shëndetësisë, me vle
Edhe Gjykata e Tendereve përdor dy standarte Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) ose Gjykata e Tendereve ka përdorur standarde të dyfishta e të dyshimta në një tend
S'ka ilaçe, mjekët kërcënojnë me bojkot Mungesa e barnave po irriton pacientët që po presin me muaj, por edhe mjekët që nuk po mund të kryejnë shërbimet dhe si
Bien akuzat për Ilir Tolajn Ish-sekretari i përhershëm i Ministrisë së Shëndetësisë, Ilir Tolaj është liruar nga gjitha pikat e akuzës, në lidhje me
Rikthehet Ebola, shpërthimi në përmasa globale është shumë afër Ebola shumë shpejt mund të shpërthej në përmasa globale. Pacientët e infektuar me këtë llojs sëmundje shkuan në një tak
Denoncimi: Shkarkohen 27 profesionistë të shëndetësisë Rreth 27 punonjës të sistemit shëndetësor, profesionistë me eksperiencë, janë shkarkuar me një urdhër të posaccëm nga Mi
Dhuna e Izraelit ndaj protestuesëve nëpërmjet fotografive (FOTO LAJM) Tetëmbëdhjetë protestues palestinezë janë vrarë nga zjarri izraelit gjatë demonstratave përpara përurimit të ambasadës s
Ministri jep lajmin e mirë për specialistët privatë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se specialistët privat, të regjistruar në konkursin e janarit të vit
Sëmundja që kërcënon botën, rikthehet Ebola Dy raste të Ebolës janë konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kongos. Këto raste vijnë pas gati 10 muajsh pas p
Maqedonia i ka dyert e hapura për kosovarët Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u takua sot në Shkup me homologun e tij maqedonas, Venko Filipche. Gjatë takim
Vaksinimi i detyrueshëm has në vështirësi Ministria e Shëndetësisë nuk do të kërkojë nga Ministria e Arsimit që vaksinimi të jetë kusht për regjistrimin e fëmijëv
Haradinaj: S'ka zgjidhje magjike për shëndetësinë Është përgjegjësi e secilit prej nesh që t’i krijojmë zgjidhjet në vendin tonë, në mënyrë që të trajtohemi si duhet në v
OBSH kërkon qasje në Duma të Sirisë Organizata Botërore e Shëndetësisë kërkoi "qasje të papenguar" në Duma të Sirisë, për të verifikuar raportet e partnerëv
Sëmundjet diagnostikohen me aparatura të prodhuara para 30 vjetëve Sëmundjet në Kosovë diagnostifikohen me aparatura të cilat është dashur të dilnin jashtë funksionimit 23 vjet më parë. D
Padi penale ndaj ish-ministrit Todorov Drejtoria e policisë financiare deri te Prokuroria publike ka ngritur kallëzim kundër ish ministrit të Shëndetësisë Niko