999 rezultate për

shendetesise

"Rruga e Rilindjes së Shëndetësisë, një sfidë tejet e vështirë" (VIDEO) Kryeministri Rama, përmes një statusi në Facebook shprehet se rruga e Rilindjes së Shëndetësisë mbetet një sfidë tejet e
Ilir Beqaj drejt dorëheqjes, ja arsyeja që e detyron Kodi i Etikës i miratuar ditën e djeshme në Asamblenë Parlamentare të Partisë Socialist duket se detyron ministrin e Shë
Përfundon seanca për pyetjet e deputetëve në Kuvend Në kuadër të seancës së 121 të Kuvendit, deputetët parashtruan pyetjet e tyre drejt përfaqësuesve të Qeverisë. Kryeta
Ish-Ministri i Shëndetësisë sulmon Beqajn: Ja e vërteta e tragjedisë Kreu i Departamentit të Emigracionit në PD si dhe ish­-zv.ministri i Shëndetësisë, Bardh Spahia ka reaguar ndaj qëndrimi
Ja çfarë thotë ministri Beqaj për vdekjen e nënës shtatzënë në maternitet Ministria e Shëndetësi ka reaguar në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike për vdekjen e gruas shtatzënë në materniteti
Mjekët dhe infermierët ikin nga Kosova Një situatë e vështirë e ka prekur sektorin e shëndetësisë në Kosovë, pasi gjithmonë e më tepër, mjekët dhe infermierët
Sistemi shëndetësor grek para kolapsit Si rezultat i krizës afatgjatë financiare në Greqi, shërbimi shëndetësor grek është pranë kolapsit. Kjo mendohet se
Regjistrohet rasti i parë me Zika në Amerikën Veriore Autoritet shëndetësore në Florida njoftojnë se 4 individë janë infektuar me virusin Zika nga mushkonjat lokale. Ky ës
Zbatimi i Ligjit për sigurimet shëndetësore në dorë të Qeverisë Edhe pse ministri i Shendetësisë së Kosovës, Imet Rrahmani, ka paralajmëruar se nga 1 korriku 2016 do të fillojë mbledhj
Dokle-Ahmetajt: Na blej një ekografi se materniteti nuk hyn në preferencat e Beqajt Vajza e Namik Dokles, e cila njihet për kritikat e shprehura haptazi në rrjetet sociale, i ka bërë thirrje ministrit të
Mustafa në Gjilan: Prioritet i qeverisë shëndetësia, arsimi dhe ekonomia Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vënë sot gurthemelin e Institutit Rajonal të Shëndetësisë Publike në Gjilan.
Shtohet lista e barnave me rimbursim Lajme shumë të mira do të vijnë për disa kategori të sëmurësh, pasi është shtuar gama e medikamenteve. Më konkretisht, l
Na duhen ndryshime urgjente në qeverisjen e vendit Nga Jakup Krasniqi Kushdo që i përcjellë zhvillimet politike në Republikën e Kosovës, qeverisjen e dështuar, nuk mund
Beqaj vendos djalin e hallës në krye të Komisionit të tenderave në Ministrinë e Shëndetësisë Emri i ministrit Ilir Beqaj nuk është pak i shënjestruar nga politika, media e jo vetëm. Problemet në shëndetësi janë kt
Prokuroria nis lëvizjet për koncesionet, dëshmon zv/ministri i Shëndetësisë Zv/ministri i Shëndetësisë është thërritur nga Prokuroria e Tiranës për tu marrë në pyetje në lidhje me koncesionet. Mar
Padia për shpifje/ Shtyhet seanca Beqaj-Basha Update- Beqaj duket se është rebeluar ndaj kreut të PD, pasi nuk është paraqitur gjatë seancës. Ministri i Shëndetësisë
Në 29 mars seanca Beqaj-Basha Beteja e radhës mes Beqajt dhe Bashës do të jetë në datën 29 mars, pasi seanca ku ishte parashikuar pajtimi i mundshëm m
Reagon Hoxhaj: Shpifjet e VV-së janë fashizëm politik Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, lidhur me akuzat e Vetëvendosjes ka reaguar ashpër duke i quajtur “shpifje dhe fa
VV akuzon Enver Hoxhajn: Vjedhje institucionale në shëndetësi Lëvizja VETËVENDOSJE! ka mbajtur konferencë për media për të denoncuar dëmin ekonomik e social të shkaktuar përmes një a
Departamenti i Shëndetësisë së PD prezanton platformën në Durrës Dhjetëra mjekë e specialistë të fushës në Durrës, diskutuan me Departamentin e Shëndetësisë së Partisë Demokratike mbi p