999 rezultate për

shendetesise

Kosova mund t’i “rrëmbejë” mjekët Shqipërisë, pagat më të larta Në pesë vitet e fundit, 857 mjekë janë larguar nga Shqipëria, kryesisht drejt Gjermanisë, por jo vetëm, për arsye që l
Pacientët ankohen për spitalin në Shkodër Të sëmurët presin me orë të tëra në spitalin rajonal të Shkodrës, ku edhe pasi u vjen radha përballen me mungesë medikam
A ka epidemi fruthi në Kosovë? Përgjigjet instituti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. “Kosova radhitet në mesin
Dhuna ndaj mjekut, MSH kërkon ndryshim të ligjit Mjeku Zef Doda u dhunua ditën e sotme në spitalin e Lezhës duke i thyer kockat e fytyrës. Për këtë ngjarje ka reaguar
Po ikin në Gjermani, por Rama ka vendosur t'ua nxijë jetën mjekëve dhe infermierëve Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tku
Sëmundja e fruthit sërish shkakton vdekje në Maqedoni Në orët e vona mbrëmë në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve ka ndërruar jetë një foshnjë 13 muajshe nga rajoni i Tetovës,
Dhunohet mjeku i urgjencës në QSUT Një mjek i Urgjencës në repartin Infektiv është dhunuar gjatë ditës së djeshme duke i shkaktuar dëmtime fizike. Në li
Humb jetën nga fruthi një foshnjë në Maqedoni Një fëmijë trembëdhjetëmuajsh ka vdekur dje nga komplikimet e shkaktuara nga fruthi në Klinikën për sëmundje të fëmijëve
Edhe një institucion tjetër heq dorë nga greva Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga sot, 7 shkurt 2019, është ndërprerë greva 13 ditëshe e Inspektoratit Shëndet
Ismaili publikon pagat, kaq paguhen mjekët dhe infermierët (FOTO LAJM) Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka publikuar sëfundmi në Facebook pagat e personelit shëndetësor pas miratimit të
Ministria e Shëndetësisë çon në gjykatë vendimin për dyfishimin e shërbimeve dentare Urdhëri i Stomatologut së fundmi ka vendosur që të dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, por kjo ka sjellë reagime të
Bëni kujdes, shtohen rastet e fruthit në Shkup Edhe dy fëmijë nga Shkupi janë infektuar me fruth të cilët janë hospitalizuar në Klinikën për Sëmundje Infektive. Pasi M
Epidemia, çerdhet nuk pranojnë fëmijët e pa vaksinuar Shpallja e epidemisë së Fruthit në territorin e Shkupit i ka vetëdijesuar një pjesë të prindërve për të vaksinuar fëmijë
Kujdes, bie epidemia e fruthit në Shkup Gjashtë raste të reja të fruthit janë regjistruar nga institucionet shëndetësore. Pesë nga të prekurit me sëmundjen e fr
Veseli konfirmon rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka konfirmuar se pagat e profesionistëve shëndetësor do të rriten. Këtë e ka bërë të dit
Greva fut në kolaps shëndetësinë e Kosovës, kur do të reagojë Haradinaj? Këshilli Qendror Grevist i FSSHK-së ka vendosur për të vazhduar grevën edhe për 48 orë. FSSHK thotë se pas festës së
Merkel sot jep lamtumirën, tre kandidatët në garë Pas 18 vitesh në krye të CDU-së, Angela Merkel tërhiqet! Politikani i financave, Friedrich Merz; sekretarja e Përgjithsh
U dëmtua rëndë në dorë, policja Nuku niset drejt Turqisë Ina Nuku që humbi ditën e djeshme dy gishta në dorën e saj, është nisur drejt Turqisë. Ambasada Turke në Shqipëri ka
Dasma kthehet në tragjedi, 40 të vrarë në Afganistan Ministria e Shëndetësisë në Afganistan ka deklaruar se të paktën 40 persona kanë vdekur dhe 60 janë lënduar nga një shpë
Arrestohen dy zyrtarë të lartë të Ministrisë së Shëndetësisë për 1 milion euro Policia e Republikës së Kosovës përkatësisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionin, ka arrestuar dy