999 rezultate për

shendetesise

Shifrat e dhimbshme: 14 të vdekur dhe 565 raste të reja me COVID-19 në vend Në 24 orët e fundit në vendin tonë 14 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa janë regjistruar 565 raste po
Ekspertja e shëndetësisë: Qeveria po fsheh realitetin në spitalet COVID-19 "Është e pandershmë që mjekët të përdoren si mburojë për të mbuluar dështimin e qeverisë me pandeminë..." Ekspertja e
Shifra alarmante! 15 viktima e 836 të infektuar të rinj me COVID-19 vetëm sot Ministria e Shëndetësisë: 2.677 testime, 490 të shëruar, 836 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e fundit Min
Akuzat e Bashës për numrin e viktimave, reagon Ministria e Shëndetësisë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka reaguar në lidhje me deklaratat e Bashës se numri i vdekjeve nga COVID
COVID-19 u mori jetën 11 pacientëve vetëm sot Ministria e Shëndetësisë: 2592 testime, 349 të shëruar, 786 raste të reja dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit Mini
Ministri i Shëndetësisë: Spitalet në Kosovë janë të mbingarkuara, bëni kujdes Të premten bëhen një jave nga dita kur kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ë
Arben Gjata: Nëse ndizet drita e kuqe e kolapsit të shëndetësisë, rikthehet izolimi total! Arben Gjata, rektor i Universitetit të Mjekësisë thotë se vendi është në prag të një situatë kritike dhe se periudha e t
Pezullohet procesi për kandidatët e KLP, shkak bëhet vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka vendosur që të pezullohet procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Kë
Shifra rekord! Kaq të infektuar dhe viktima u shënuan sot nga COVID-19 në Shqipëri COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2574 testime, 412 të shëruar, 711 raste të reja dhe 9 humbje jete në 24 orët e fundit
977 raste të reja, 31-viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 2930 testime, ndërsa janë regjistruar 977 raste të rej
Dyfishimi i rasteve të reja me koronavirus në vend, DW: Shifrat parathonë kohë të vështira Situata e pandemisë në Shqipëri po i afrohet vijës së kuqe. Autoritetet shëndetësore sapo e kanë quajtur atë “situatë kr
Miratohet fondi, 12 milion dollarë për rimbursimin e ilaçeve të të prekurve me koronavirus Komisioni i Ekonomisë ka miratuar një paketë prej 12 milionë dollarësh për rimbursimin e ilaçeve të të prekurve me Covid
Qeveria e Maqedonisë miratoi masa të reja anti Covid-19 Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e mbajtur sonte miratoi disa vendime dhe konkluzione në lidhje me
MSH apel qytetarëve: Gjashtë sendet personale që duhet të merrni me vete në kohë pandemie Ministria e Shëndetësisë ka bërë një njoftim përsa i përket respektimit të masave për parandalimin e përhapjes së korona
Shënohen 2 viktima nga COVID-19 në vend Ministria e Shëndetësisë: 1942 testime, 90 të shëruar, 501 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit. Dy pe
Infektohet me COVID-19 zyrtari i shëndetësisë në Elbasan Shqipëria sot shënoi një tjetër rekord me të infektuar të ri, vetëm sot u shënuar 489 të prekur me COVID-19 e 6 viktima.
Shifrat alarmante nga COVID-19, Greqia drejt mbylljes! Ministri i Shëndetësisë në Greqi, Vassilis Kikilias, duke folur për ANT1 tha se vendi pritet që të mbyllet për 1 muaj.
​Itali, bie numri i të infektuarve në 24 orët e fundit Infektimet me Covid-19 në Itali janë në rënie, ato ishin sot 29 907 nga dje 31 758, sipas buletinit të Ministrisë italia
Ekspertë të mbledhur kokë më kokë dhe pa maska, reagon Ministria e Shëndetësisë Ditën e djeshme u publikuan me shpejtësi në rrjet disa foto të mbledhjes së Komitetit Teknik të Ekspertëve, të cilët shi
Kosova vendos masat e reja anti-Covid, paralajmërohen kufizimet ekstreme Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rr