999 rezultate për

shembur

Tërmeti i fuqishëm godet Indonezinë, 34 viktima Të patën 34 persona humbën jetën dhe qindra u lënduan kur një tërmet i fuqishëm ndodhi në ishullin indonezian të Sulawes
Mure të shembura e makina të shkatërruara, çfarë la pas tërmeti i fuqishëm në Kroaci (VIDEO) Kanë dalë pamjet nga tërmeti i fuqishëm që goditi Kroacinë mëngjesin e sotëm, i cili ka shkaktuar frikë dhe panik te të
Shikoni si zhvendoset ndërtesa 5 katëshe pa u shembur asnjë tullë (VIDEO) Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur tek
Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi, 62 viktima Pas tërmetit të fuqishëm në Izmir, numri i viktimave që nxirren nga rrënojat e ndërtesave të shembura është rritur. D
Pallate të shkatërruar dhe njerëz të lemerisur, kështu duket Izmiri pas goditjes nga tërmeti (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 7 ballë ka godirut sot Turqinë, lëkundjet e së cilit janë ndier edhe në Greqi. Si pasojë, dis
Momenti i frikshëm kur shembet pallati pas tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë (VIDEO) Ky është momenti kur një pallat shumëkatësh është shembur pas tërmetit të fuqishëm që goditi Egjeun, Turqinë dhe Greqinë
Stuhia apokaliptike shkatërron Luizianën dhe Teksasin (VIDEO) Një stuhi e fuqishme ka goditur në orën 1 të mëngjesit Luizianën, teksa sipas autoriteteve kjo është stuhija e parë më e
Zbardhen dokumentat: Teatri i shembur monument kulture, Rama ngre zërin në studio (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama po zhvillon një debat të nxehtë në "Real Story" përballë analistëve dhe gazetarëve. Gjatë deba
Rama tregon pse u zgjodh ora 4:00 e mëngjesit për të shembur Teatrin Kombëtar Dy ditë më parë në orën 4 të mëngjesit u shemb Teatri Kombëtar. Kryeministri Rama ka zbuluar pse u zgjodh kjo orë e
Aktorëve nuk iu dha kohë të merrnin as veshjet, Veliaj ''lë në këmbë'' zyrat e bashkisë Mëngjesi i 17 majit, do na sjellë gjithmonë në mendje shembjen e Teatrit Kombëtar, teksa gjithë populli ishte në gjumë.
Luarasi: Jam krenare që deri kur u sulën thonjtë e kuçedrës, ju ishit aty Vajza e çiftit të njohur Edi dhe Mihal Luarasi është shprehur se është akoma në gjendje shoku pas shembjes së Teatrit Ko
Garancia që u mor për të shembur Teatrin Kombëtar NGA REDI GJUZI Në një koment të fundit, para se fadromat e pushtetit të dhunonin Teatrin, studiuesi Aurel Plas
Policia rreh barbarisht të riun pranë Teatrit të shembur Dhjetëra qytetarë kanë tentuar mëngjesin e sotëm të çajnë kodonin e policisë, cili ka rrethuar tashmë gërmadhat e Teatri
Turqia lindore në kaos nga tërmeti, ekipet e kërkim-shpëtimit gërmime me duar nën rrënoja në -4 ° Celsius (VIDEO) urqia po kalon momentet e saj më të vështira mbrëmjen e sotme, pasi u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 i
Drafti i ri për ndërtesat e shembura nga tërmeti, çfarë do të ndodhë me ato që kanë mbi 50 vjet ndërtuar Objektet që janë ndërtuar prej më shumë sesa 50 vitesh do i nënshtrohen një procesi të hollësishëm të auditimit teknik,
Plas çudia në Durrës, bashkia urdhëron banorët të kthehen në pallatin e shembur me tritol Banorët e një pallati në Shkozet panë me sytë e tyre se si godina ku kishin jetuar për vite me radhë u hodh në erë me tr
Shemben me tritol dy godina te Universiteti Bujqësor (VIDEO) Vijon shembja e objekteve të cilat u dëmtuan gjatë tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Ditën e sotme janë shembur
Rama tregon si tërmeti i dëmtoi zyrën: Do ishte shembur por... Për herë të parë Rama ka folur rreth dëmeve që ka pësuar godina e kryeministrisë nga tronditjet e fuqishme të tërmetit t
7 pallate të shembura në Laç, banorët: Nuk dimë nëse banesat do ndërtohen (VIDEO) Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur 7 pallate të dëmtuara nga tërmeti në Laç. Banorët nuk kanë m
Po heton pallatet e shembura nga tërmeti, jepet vendimi për gjyqtaren e Durrësit KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurori