999 rezultate për

shembulli

"Ne do udhëheqin jo me shembullin e fuqisë, por me fuqinë e shëmbullit" nga Prof. Lisen BASHKURTI Tranzicioni paqësor i pushtetit presidencial në ShBA ndodhi. Mbas një viti, 2020, të trazua
Interi ndjek shembullin e Juventusit, marketingu sjell ndryshimin e stemës Bota e futbollit po drejtohet gjithnjë e më shumë drejt biznesit dhe marketingu ka dalë në plan të parë për klubet.
Mamaja i bën Luanës komplimentet e bukura, përgjigjet moderatorja Moderatorja Luana Vjollca është shumë e lidhur me të ëmën, me të cilën nuk i kursen postimet apo dedikimet në rrjete soc
E donte Italia, por Marash Kumbulla zgjodhi Shqipërinë: Shembulli që duhet ndjekur Më 8 shkurt të vitit 2000, në një kohë kur Shqipëria po provonte të ngjiste shkallët në futboll, në një tranzicion që is
Shembulli vjen nga Danimarka, ja si duken tifozët në stadium duke respektuar distancën sociale (FOTO LAJM) Një shembull shumë i mirë vjen nga shteti i Danimarkës, për sa i përket lejimit të tifozëve në stadium. Ditë e djeshm
Festa e titullit në kushte pandemie, shembulli vjen nga Austria (VIDEO) Futbollistët e kanë të vështirë që të festojnë fitoret dhe sukseset e tyre për shkak të pandemisë së koronavirusit. R
FSHF synon të ndjek shembullin e Ligue 1, skuadrat e Kategorisë Superiore dalin kundër Futbolli i Shqipërisë mund të përjetojë skenarin francez për fatin e kampionatit. Federata Shqiptare e Futbollit po m
Shqipëria drejt hapjes, Rama merr shembullin e Suedisë dhe zbulon 3 bizneset që do të nisin punë Mbrëmjen e sotme në Opinion kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri do të nisë pak nga pak hapja. Kryeministr
Juventusi i ul rrogën dhe e pret te ekipi i parë sulmuesin kuqezi Juventusi ka qenë skuadra e parë që ka dhënë shembullin e solidaritetit për të dalë nga kriza, me lojtarët që kanë pranu
Mësimi online, sfidë e ditëve të sotme: Shembulli i njërës prej shkollave më të mira në Tiranë Ndërsa po përfundojmë javën e pestë të mësimit nga shtëpia, duket se shumë shkolla jamë përshtatur shumë shpejt me metod
Koronavirusi, Cannavaro: Europa duhet të ndjek shembullin e Kinës Për pandeminë e cila ka pushtuar bota ka folur edhe legjenda e futbollit italian, Fabio Cannavaro. Italia është një
Lorik Cana, shembulli i të gjithë baballarëve shqiptarë Pas vogëlushit Bojken, Lorik Cana u bë baba për herë të dytë në janar me një vajzë të cilën e quajtën Enkeleida. Sot ish
Edhe Ermal Meta ndjek shembullin e Rita Orës, merr përsipër ndërtimin e një shtëpie Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, për festën e 28 Nëntorit dhe me rastin e ditëlindje së saj ka menduar t’
Xhaka uron nënën për ditëlindje: Shembulli im, nuk do arrij kurrë të jem as sa gjysma jote (FOTO LAJM) Futbollisti Taulant Xhaka i ka dedikuar një mesazh emocionues nënës së tij në ditën e lindjes. Në një postim në Insta
Basha përgatitet për zgjedhje: Të ndjekim shembullin e Kosvës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me të rinj, ku është diskutuar alternativa e PD, në
Kosova ndjek shembullin e Superiores, dhunë ndaj gjyqtarëve në fund të ndeshjes (VIDEO) Superliga e Kosovës në futboll duket se nuk po merr nga kampionati ynë vetëm futbollistë, por edhe disa shfaqje të shëmt
Nën shembullin e Gjiknurit dhe Ahmetajt, fiksimi i ministrave të Ramës për jetën luksoze (VIDEO) Gent Cakaj, ministri në detyrë për punët e jashtme është kapur mat teksa konsumon një drekë në restorantin luksoz në Sta
"Je shembulli më i keq për rininë", Tayna i kthehet komentuesit (FOTO LAJM) Reperja e re nga Kosova, Tayna, është kthyer në një nga femrat më të komentuara të shoWbizit shqiptar. Ajo ka fituar
Paraguaj hap ambasadën e vet në Jerusalem, ndjek shembullin e SHBA-së Shteti Latino- Amerikan ka hapur ambasadën e vet në Jerusalem ditën e hënë, duke e ndjekur shembullin e Shteteve të Bash
Roma eleminoi Barcelonën, por për Tottin Liverpool është shembulli që duhet ndjekur Francesco Totti zgjedh Liverpoolin si shembull për t’u ndjekur nga Roma. Sipas tij vetë shqiptimi i emrit Liverpool mbje