999 rezultate për

shembull

Xhaka bëhet shembull te Arsenali Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është i bindur se ringjallja e mesfushorit Granit Xhaka është dëshmia se çdo lojtar
Ministrja jep lajmin e bukur në kohë të vështira për Shqipërinë: Jeta triumfon! (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndëtësisë, Ogerta Manastirliu ka përcjellë një lajm mjaft të bukur në një kohë ku Shqipëria gjendet në al
Si duken Princeshat e Disney me flokë të shkurtra (FOTO LAJM) Një prerje e re e flokëve mund ta bëjë një person të ndihet krejtësisht i ndryshëm nga jashtë, edhe nëse është vetëm një
Ish-deputeti demokrat humb njeriun e shtrenjtë: Do na mungojë prindi shembullor e fjalëpakë Ish-deputeti demokrat i Qarkut Dibër Xhemal Gjunkshi ka humbur nënën. Përmes një statusi në rrjetet sociale ai ka njoftu
Shembulli vjen nga Danimarka, ja si duken tifozët në stadium duke respektuar distancën sociale (FOTO LAJM) Një shembull shumë i mirë vjen nga shteti i Danimarkës, për sa i përket lejimit të tifozëve në stadium. Ditë e djeshm
Festa e titullit në kushte pandemie, shembulli vjen nga Austria (VIDEO) Futbollistët e kanë të vështirë që të festojnë fitoret dhe sukseset e tyre për shkak të pandemisë së koronavirusit. R
"Qeveria po tallet me futbollin", Tare: Juventusi më ka shërbyer si shembull! Krenari të luaja me Pirlon, Baxhon dhe Guardiolën Igli Tare është drejtuesi tipik, ndoshta më i zoti mes “ndërtuesve të skuadrave”. Ai di se si të ngrejë në këmbë pjesë-p
FSHF synon të ndjek shembullin e Ligue 1, skuadrat e Kategorisë Superiore dalin kundër Futbolli i Shqipërisë mund të përjetojë skenarin francez për fatin e kampionatit. Federata Shqiptare e Futbollit po m
4 të vrarë vetëm pasditen e sotme, Rama: Ky do jetë vit shembullor në betejën ndaj krimit Vetëm pasditën e sotme janë raportuar 2 vrasje, me 4 viktima dhe dy vetëvrasje në Elbasan. Rama e ka quajtur ditë jo
Çekia jep shembull, në dy javë do testohen 27,000 njerëz për COVID-19 Republika Çeke do të nisë një studim gjithëpërfshirës, për të përcaktuar numrin e rasteve të pazbuluara me koronavirus n
Ishte shembull për të gjithë në betejën kundër Covid-19, çfarë ndodhi papritur në Singapor Një muaj më parë, Singapori konsiderohej si një nga vendet që i kishte dhënë përgjigjen e duhur koronavirusit, pasi duke
Shqipëria drejt hapjes, Rama merr shembullin e Suedisë dhe zbulon 3 bizneset që do të nisin punë Mbrëmjen e sotme në Opinion kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri do të nisë pak nga pak hapja. Kryeministr
Juventusi i ul rrogën dhe e pret te ekipi i parë sulmuesin kuqezi Juventusi ka qenë skuadra e parë që ka dhënë shembullin e solidaritetit për të dalë nga kriza, me lojtarët që kanë pranu
Mësimi online, sfidë e ditëve të sotme: Shembulli i njërës prej shkollave më të mira në Tiranë Ndërsa po përfundojmë javën e pestë të mësimit nga shtëpia, duket se shumë shkolla jamë përshtatur shumë shpejt me metod
Del Bosque: Neymar është mashtrues dhe shembull i keq Ish-trajneri i Real Madridit dhe Spanjës, Vicente del Bosque, nuk ka kursyer kritikat ndaj Neymarit. Në një intervist
Vaksina e bërë gjatë komunizmit ul rrezikun e infektimin nga COVID 19 te shqiptarët? Teksa po punohet për gjetjen e një vaksine që të ndalojë koronavirusin, shumë studime thonë se vaksina anti-tuberkulozit
De Biazi i lumtur për ndihmën ndaj Italisë: Shqipëria ka zemër të madhe (FOTO LAJM) Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtes kuqezi, ka folur për të përditshmen torineze “TuttoSport”, duke u ndalur te gjes
Merr shembull nga Shqipëria, Polonia dërgon 15 mjekë për të luftuar Covid-19 “Polonia mbetet në anën e Italisë edhe në këtë betejë, siç ka qenë gjithmonë në histori." Pas Shqipërisë e Kinës, me
Për tu marrë shembull, Portugalia u jep nënshtetësinë azilkërkuesve për shkak të pandemisë Portugalia ka vendosur tu japë nënshtetësinë të gjithë emigrantëtvedhe azilkërkuesit që ishin në proces verifikimi. K
Vajza nga Korça jep shembull në Greqi, qep falas 600 maska fytyre (FOTO LAJM) Një vajzë nga Korça e cila jeton në Greqi prej 21 vitesh, Elona Agoll ka bërë një gjest mjaft human për vendin ku ajo je