999 rezultate për

shembja

Evakuuohen 27 familje në Lezhë, bllokohen disa fshatra nga shembja e rrugëve Si pasojë e reshjeve të dendura, qarku i Lezhës ka shënuar deri më tani rreth 3000 ha tokë bujqësore ndodhen nën ujë.
Shembja e katër kullave gjigante në vetëm 10 sekonda në Abu Dabi (VIDEO) Katër kulla, pjesë e kompleksit “Mina Plaza Towers” në Abu Dabi u shkatërruan për vetëm 10 sekonda me shpërthimin e kont
Shembja e Teatrit, Avokati i Popullit jep rekomandime Avokati i Popullit, pasi ka shqyrtuar sjelljen e organeve të Rendit gjatë ndërhyrjeve të kësaj të fundit më 17 maj të kë
IKMT në aksion, gati shembja e objekteve në bregdetin e Tales Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin e Tale
Shembja e Teatrit në Shqipëri diskutohet në Parlamentin Europian, 3 deputetë ngrënë zërin Shembje e Teatrit Kombëtar në Shqipëri ka përfunduar në Parlamentin Europian. Tre deputetë të PE i janë drejtuar KE m
Policia dhe IKMT "zbarkojnë" në Velipojë, nis shembja e ndërtesave pa leje Në orët e para të mëngjesit të sotëm, forca të shumta policie dhe IKMT kanë shkuar në zonën e Velpojës dhe Karaburunit,
Shembja e Teatrit: PD dorëzon në SPAK padinë për Ramën, Veliajn dhe Maznikun Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, bën me dije se Partia Demokratike ka depozituar sot në SPAK disa kallëzime penale
Shembja e Teatrit, Meta nxjerr këngën e huaj: Duhet të zgjohemi (VIDEO) Presidenti Ilir Meta e nis këtë të hënë me një mesazh për prishjen e Teatrit Kombëtar, duke thënë se shembja e tij bruta
Shembja e teatrit, shpërthen vajza e Robert Ndrenikës: Diktaturë! Më 17 maj u shemb në orët e para të mëngjesit Teatri Kombëtar. Një ndër firmëtarët ishte edhe aktori Robert Ndrenika
Meta takon opozitën, mungon Kryemadhi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në orën 9:00 në një tryezë, kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët opozit
Shembja e Teatrit, Meta takon sot opozitën Presidenti Ilir Meta do të mbajë një takim ditën e sotme me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi ka nisur në
Meta bën lëvizjen e fundit para protestës, fton Bashën, Kryemadhin dhe aleatët në tryezë Shembja e Teatrit Kombëtar pas dy vitesh protesta, në këtë kohë pandemie, ka provokuar artistët, qytetarët shqiptarë dhe
Dash Shehi : Axhenda e Ramës nuk ishte pandemia, por shembja e teatrit! Kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar Dashamir Shehi thotë se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar tregoi se axhenda
DerStandard akuzon Ramën: Shembja e Teatrit, një grusht shteti në kohë korone! Media gjermane Der Standard ka bërë një shkrim në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, ku e quan këtë të fundit me iro
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Monika Kryemadhi: Shembja e Teatrit, varri i Edi Ramës dhe Erion Veliajt! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se prishja e Teatrit është varri i Edi Ramës dhe Erion Veliajt. Në një int
Shembja e teatrit dhe dhuna e policisë: Nisin hetimet tek Prokuroria Ditën e djeshme Policia bashkiake shembi Teatrin Kombëtar, në orët e para të mëngjesit, ngjarje e cila u pasu me inciden
Shembja e Teatrit, KE-Qeverisë: Thirrjet tona nuk u dëgjuan, dhuna e papranueshme Komisioni Europian përmes një postimi në Twitter shpreh zhgënjimin lidhur me vendimin e njëanshëm të Bashkisë së Tiranës
“Shembja e Teatrit në mes të natës, u bë dukshëm pa një vendim të ligjshëm” Qindra qytetarë, artistë dhe aktivistë, vazhduan protestën e tyre kundër shembjes së teatrit Kombëtar të dielën, deri në
Shembja e Teatrit, Teatri Kombëtar i Kosovës merr vendimin e papritur (FOTO LAJM) Orët e para të mëngjesit, godina e Teatrit Kombëtar është shembur. Pavarësisht protestave dhe qendrimeve kundër të një p