999 rezultate për

shemben

U dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, lista e pallateve që do të shemben në Kombinat (FOTO LAJM) Paraditen e sotme, Bashkia e Tiranës zhvilloi një dëgjesë publike me inxhinierë dhe ekspertë për të dhënë vlerësimin e t
41 pallate të dëmtuara nga tërmeti në Tiranë, do të shemben! Në zonën e Kinostudios dhe Kombinatit në Tiranë do të shemben 41 pallate të dëmtuar nga tërmeti i 26 Nëntorit. Nga Ba
"Konviktet u shembën për koncensionin e kampusit", gazetari e tha një muaj e gjysmë më parë Gazetari Klodian Tomorri me një shkrim në faqen e tij zyrtare në Facebook, shkruante në 16 dhjetor 2019 se qeveria nxito
Pamje apokaliptike, çfarë shkatërrimi la pas tërmeti në Turqi (FOTO LAJM) Së paku 20 persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm në lindje të Turqisë. Ndërkohë, raportohet se mbi 1 mijë
Banorët dorëzohen, shemben pa rezistencë tre objekte tek "Shqiponja" (VIDEO) Ka filluar që në orët e para të mëngjesit aksioni i IKMT-së për prishjen e banesave dhe bizneseve në Unazën e Re. Objekt
Shemben me tritol dy godina te Universiteti Bujqësor (VIDEO) Vijon shembja e objekteve të cilat u dëmtuan gjatë tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Ditën e sotme janë shembur
Gazetari: Konviktet po shemben për koncesionin e kampusit Gazetari Klodian Tomorri me një shkrim në faqen e tij zyrtare në Facebook, shkruan se qeveria nxitoi të prishte konvikte
Shembet me lëndë plasëse konvikti në Kamëz Vazhdojnë shembjet e objekteve të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Ditën e sotme, është shembur me ekzploziv
Tërmeti i dobësoi, shemben me tritol godinat në UBT Edhe shkollat dhe universitetet janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit duke u bërë të pasigurta në disa godina. Kështu
U shpallën të pabanueshëm, do shemben 7 pallate në Kurbin Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Pas verifikim
Tragjedia mund të shmangej? Pallatet që u shembën nga tërmeti ishin shpallur të pabanueshme Banorë të Thumanës dëshmojnë se disa nga banesat që u shemben apo dëmtuan ishin shpallur të pabanueshme që pas tërmetit
Rama: 30 vite zaptim janë boll! Të shemben 3 godinat në Qytet Studenti "Unë e konsideroj me vend edhe vendimin për prishjen e atyre tre konvikteve gangrenë në Qyteti Studenti, ku pas një zap
Dëmet e tërmetit: Sot shemben dy godina 5-katëshe në Shkozet Dy ndërtesa do të shemben sot në Shkozet, pas deklarimit të tyre si të pabanueshme. Ministria e Mbrojtjes njofton se
Publikohet lisa: Këto janë objektet që u shembën dhe do të shemben në Durrës Policia e Durrësit ka publikuar listën me objektet e prishura dhe ato të cilt janë vlerësuar të pabanueshme me qëllim sh
Flet eksperti: Arsyet pse u shembën ndërtesat në ish-Kënetë Eksperti Ylber Muceku ishte ftuar mëngjesin e sotëm në studion e "Abc-ja e mëngjesit" me Enkel Demin i cili foli për zo
Inspektimi ka filluar, do të shemben të gjitha banesat që kanë strukturë të dëmtuar Shumë banesa në zonat e prekura nga tërmeti do të prishen dhe disa të tjera do rikonstruktohen. Në zonën e ish-Kënetës n
I shëmbën shtëpinë në Astir, kamarierja në Durrës nxirret pa jetë nga rrënojat Në hotelin "Mira Mare" vijojnë kërkimet për të gjetur personat e tjerë që janë nën rrënoja. Një banor i zonës i tha R
Moti i keq, shemben shtyllat e tensionit (VIDEO) Moti i keq që ka përfshirë gjithë territorin shqiptat ka shkaktuar dëme edhe në rrjetin elektrik. OSHEE njofton se në
Shemben shtëpitë në Shkozë: Fëmijë e të moshuar flenë në çadra! Mjetet e rënda të IKMT-së shemben dy banesa në lagjen Shkozë në periferi të Tiranës. 20 banorë po qendrojnë në gërmadha…
Këto dy pallate do të shemben në Tiranë për shkak të tërmetit (FOTO LAJM) Tërmeti i pak ditëve shkaktoi dëme në dy pallate në kryeqytet, për të cilët është marrë vendimi i formës së prerë për pr