999 rezultate për

shekullor

Çaji shekullor që mban larg kollën e thatë Edhe pse moti po tregohet shumë miqësor në këto ditë të para tetori, duke na falur ditë të ngrohta me diell, dimri është
Rrëzohet rrapi shekullor në Fier, zë poshtë katër makina (FOTO LAJM) Mëngjesin e kësaj të diele është rrëzuar një rrap shekullor në Fier duke dëmtuar 4 automjete. Ngjarja ka ndodhur në p
Ish-ministri humb vjehrrin: Koha kërkon t'i ndryshojmë zakonet shekullore Eduart Halimi ka humbur vjehrrin e tij ditën e sotme dhe për këtë ai ka publikuar dicka ku i bën një apel miqve e të afë
Rezarta Shkurta reagon e pikëlluar për vdekjen e Nexhmije Hoxhës: Grua shekullore! Sot u nda nga jeta, e veja e ish-diktatorit Enver Hoxha. Nexhmija Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare. Bashkëshortja
Redon Makashi s’i shpëton pyetjes shekullore: Kur do të martohesh? Këngëtari i njohur Redon Makashi ka qenë i ftuar ditën e djeshme në ‘Shiko kush luan’, ku edhe është ngacmuar për jetën
Zbulohet shpella shekullore në Prizren Një shpelle shekullore rreth 8 metra e thellë e mbushur me stalagtitet ëstë zbuluar në Zhur të Prizrenit jo shumë larg n
Velipojë, stuhia shkul pemën shekullore (VIDEO) Këto pamje janë regjistruar gjatë ditës së sotme në fshatin Pulaj të Velipojës. Videoja është dërguar tek mediat nga
Martohet çifti shekullor Nuk është kurrë vonë për të gjetur dashurinë Çifti i ri John dhe Phyllis Cook po shijojnë jetën e tyre së bashku në O
Bie pema shekullore në Berat, zë poshtë një fugon Një pemë shekullore, rrap, është rrëzuar pasditen e sotme në aksin mes 2 urave në qytetin e Beratit dhe ka rënë mbi një
Ahmeti: Të bashkuar për një Maqedoni të barabartë Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, në emër të partisë dërgoi urim me rastin e Ditës së pavarës
Zbardhet më në fund misteri shekullor i Trekëndëshit të Bermudës Është një nga shtresat më të frikshme të ujit në botë dhe mendohet të ketë marrë dhjetëra anije dhe aeroplanë në shekull
BDI uron festën e Ilindenit Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti uroi festën e Ilindenit. “115 vjetori i kryengritjes së
Kosova do t'i falë Serbisë masakrat dhe përdhunimet shekullore?! Në besimet që janë duke u zhvilluar në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq,
Melania Trump urdhëron prerjen e pemës 2 shekullore në Shtëpinë e Bardhë Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, bashkërshortja e Donald Trump, Melania ,ka urdhëruar që të pritet një pemë në baza
Fshati shqiptar në mes të Turqisë ruan traditat shekullore (FOTO LAJM) Arnavutköy nënkupton fshatin e shqiptarëve dhe i përket rrethit të madh urban të Beşiktaş në Turqi. Ky ësht
Rregulla të frikshme dhe tradita shekullore! Kufizimet e familjes mbretërore (FOTO LAJM) Si fëmijë, të gjithë donim të bëheshim princeshat e bukura dhe princat e guximshëm të mençur. Ndoshta kjo është arsy
Deputeti i quan luftëtarë të lirisë pjestarët e Grupit të Kumanovës Deputeti i Nisma për Kosovën, Enver Hoti ka reaguar pas shpalljes së aktgjykimit në rastin Kumanova. Sipas tij në Sh
Aleanca Për Shqiptarët: 17 Shkurtit 2008, ngadhënjim i betejave shekullore Kosova e pavarur dhe sovrane, ëndrra e gjeneratave të tëra që dhanë gjithçka nga vetja, sot është realitet. Dita e 17 Sh
'Deshqiptarizimi i Kosovës' Kim Mehmeti ka postuar një status lidhur me situatën në Kosovë, duke thënë se situata politike dhe ekonomike në shtetin
Kulla dyshekullore e sahatit në Prishtinë nuk e tregon më kohën NJë nga objektet më të vjetra në kryeqytetin e Kosovës, Kulla e Sahatit tashmë nuk e tregon orën. Akrepat nuk e tregojnë