999 rezultate për

shekullit

Ç'lidhje ka unaza me martesën? Sa herë nga goja e tij del fjala unazë, ekzaltohemi dhe imagjinata na çon vetëm diku: propozim për martesë! A e keni men
Zyrtari amerikan kritikon ashpër BE-në: Kanë pikëpamje të shekullit XIX (VIDEO) Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit në detyrë, Philip Reeker, ka kritikuar "udhëheqës të caktuar" në Bashkimin Evropian
Portieri egjiptian bën pritjen e shekullit (VIDEO) Portierët janë ndër lojtarët më të nënvlerësuar në një fushë futbolli. Zakonisht janë sulmuesit ata që vjedhin titujt
Edhe bakllavaja ka një histori, mësojeni Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se
Speci djegës është ilaçi për sëmundjen e shekullit Përbërësi aktiv që i jep specit atë shijen djegëse mund t’i rrethojnë qelizat e kancerit dhe t’i vrasin ato, thonë shken
Zbulohet një bust mermeri i perandorisë së verës Një bust mermeri 2,000-vjeçar, i gjetur brenda një muri mesjetar në Romë, mund të përshkruajë fytyrën e Dionisit, perënd
Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë euro TVSH (FOTO LAJM) Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bas
Arrestohet shqiptari në Rodos, vodhi sende me vlerë të shekullit të III Policia greke në Rodos ka arrestuar një 37-vjeçar shqiptar, pasi kishte vjedhur 67 gurë të çmuar dhe 15 monedha të vjet
Ish-ministri Bushati: Mos ofroni zgjidhje të shekullit XIX Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thënë se Shqipëria duhet të mbajë qëndrim parimor në diskutimet për çështjen e
Harroni vajzat e Instagramit, këto janë të bukurat e shekullit XXI (FOTO LAJM) Bukuria është një koncept që nuk ka një kuptim strikt, më e bukura për njerëz të ndryshëm është e ndryshme dhe vjen në f
Përplasja e shekullit: "Herkuli" i Persisë përballë "Hulkut" brazilian (FOTO LAJM) Sajad Gharibi, që njihet si Hulku iranian, apo edhe si "Herkuli i Persisë", është gati të ndeshet. Ai do të marrë pje
Berisha nxjerr emrat: Këta janë grabitësit e vërtetë të Rinasit Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzon se pas grabitjes të shekullit në 9 prill në Rinas, qëndrojnë të tjerë persona dhe j
"Grabitja e Rinasit, dështim spektakolar i operacionit" Ish-kryeministri Sali Berisha, me anw tw njw postimi nw Facebook ka shkruar se shtetwsja, Elona Bici e cila akuzohej nga
Berisha jep lajmin: Eureka, arrestohet Fred Alizoti i ri Teksa Policia e Shtetit po reklamon me të madhe se po zbërthen grupin e grabitjes së 9 prillit në aeroportin e Rinasit,
"Pse janë fokusuar tek Çalët e Elbasanit": Berisha bën deklaratën e bujshme për grabitjen Policia ka ndaluar katër persona me akuzën se kanë ndihmuar ose kanë dijeni për grabitjen e bujshme të Rinasit, por ish
Gjendet thesari i shekullit të 14-të (FOTO LAJM) Një arkë e shekullit të 14-të, që përmban më shumë se 550 monedha ari të rralla dhe argjendi që potencialisht kanë vlerë
Zbuluesit mahniten nga ajo që gjejnë brenda arkës së shekullit të XIV (FOTO LAJM) Një arkë e shekullit të 14-të që përmbante më shumë se 550 monedha ari të rralla dhe argjendi që potencialisht ka vlerë
"Paratë e grabitjes së shekullit në Rinas u gjetën" Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një reagim ne Facebook-un e tij ka ironizuar deklaratën e ministrit të Brendshëm
“Mitingu i shekullit”, Rama ironizon protestat e opozitës Kryeministri Edi Rama nga takimi në Durrës nuk ka qëndruar pa e komentuar protestën e ditës së djeshme. Me ironi ai k
Hajde shqipe, a do të bashkohen divat shqiptare për këngën e shekullit Rita Ora ka folur në një intervistë për bashkëpunimin që Bebe Rexha ka kërkuar nga shqiptaret: Të gjitha jemi shqiptare