999 rezultate për

shekujt

Haradinaj uron Kadarenë: Vepra juaj madhore do t’i mbijetojë shekujt Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë një dedikim të veçantë për shkrimtarin e njohur Ismail Kadare me rasti
10 familjet më me pushtet të të gjitha kohërave ROTHSCHILD, BANKIERE (1744-SOT) Brenda pak vitesh, Rothschildët kaluan nga getoja e hebrenjve në Frankfurt, Gjermani,
Këto janë 10 familjet më të pushtetshme të të gjitha kohërave Janë dhjetë familje nga e gjithë bota që krijuan perandori me bizneset dhe kompanitë e tyre dhe patën ndikim në historin