999 rezultate për

shekspiri

Tragjedi shekspiriane në Librazhd: Çifti i ri helmon veten, vajza humb jetën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të rinjsh kanë mbërritur të helmuar në spitali
Librat që Ismail Kadare rekomandon t’i lexoni patjetër "The Week" publikoi listën e gjashtë librave që Kadare propozon për lexuesit e tij, libra të autorëve tjerë të cilët duk
Takimi Rama-Basha, reagon Kokëdhima: Pazare e teatro shekspiriane Ndërkohë që në Presidencë po zhvillohet takimi mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramën për të gjetur një zgjidhje për krizën pol
Tragjedi shekspiriane/ Vret veten pasi i vdiq bashkëshorti Sipas burimeve nga policia, nëna e dy fëmijëve në Durrës i dha fund jetës me çiften e vëllait, dhjetë ditë pasi humbi ba
Spiropali krahason Ramën me Skënderbeun, harron Ismail Qemalin Me marrjen e statusit të vendit kandidat në rrjetin Facebook kanë filluar që të vërshojnë edhe statuset e ndryshme. S
Ja cilat ishin të fshehtat e mëdha të Shekspirit Uilliam Shekspir konsiderohet një nga shkrimtarët më të mëdhenj në të gjithë historinë botërore. Megjithatë, ka jashtëz
Njeriu që shkatërroi shtëpinë e Shekspirit Britania nuk ka qenë gjithmonë në dashuri me trashëgiminë e vet. Asaj iu deshën disa akte tronditëse shkatërrimi dhe dis
Rikardi III: E vërteta pas dramës makabre të Shekspirit Greig Watson Imazhi i një maniaku vrasës të krijuar nga Shekspiri është thjesht një propagandë, tregojnë të dhënat hi
Londër 2012, hapja “alla Shekspiriane” Ceremonia e hapjes së Lojrave Olimpike Londër 2012, spektakli magjik që vulos startin e evenimentit madhor, do të krijoh
Shpërthejnë polemikat, Shekspiri ka vjedhur veprat?! “Anonymous”, është filimi i cili pretendon se Ulliam Shekspir ka vjedhur të gjitha veprat e botuara në emër të tij. Film
Kuriozitete mbi Shekspirin 1-Mesazhi i fshehtë Nëse na rastis që të kemi në dorë versionin e parë të publikuar të “Hamletit” dhe ta kthejmë atë