999 rezultate për

shekerinska

Shekerinska: Rasti "Zhvatja" provoi se askush nuk është mbi ligji Rasti “Zhvatja” dhe të gjitha hetimet me të treguan se në të vërtetë askush nuk është mbi ligjin, thotë zëvendëskryemini
Shekerinska: Javën e ardhshme filon procedura për ambasador në NATO Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, pret që procedura për emërimin e ambasadorit të M
Maqedonia është e gatshme për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian Maqedonia e Veriut është absolutisht e gatshme për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian në muajin tetor dhe BE-j
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë fillimin e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të gatshme. Në interes tonin është Ballkani Perëndimor që të bëhet pjesë e bashkës
Maqedonia merr masa për të frenuar emigrantët Zëvendëskryeministrja dhe Ministre mbrojtjes e Maqedonisë së Veriut Radmilla Shekerinska ka lajmëruar përforcimin me for
Shekerinska në Shqipëri: Rajoni mësoi nga gabimet e veta Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Radmilla Shekerinska, sot mori
Shekerinska tregon kur do të anëtarësohen në NATO Pas ratifikimit dhe implementimit të Marrëveshjes së Prespës, do të nënshkruhet protokolli për anëtarësim të Maqedonisë
Shekerinska: Ushtria të jetë sa më shumë e larmishme Armata me të vërtetë e prezanton Republikën e Maqedonisë në tërësi, ashtu siç është, etnikisht e larmishme dhe shtet më
Sheqerinska: Maqedonia u ul në një tryezë me superfuqitë botërore Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, para samitit të NATO-s në Bruksel, nëpërmjet një video – deklaratë drejtuar
Sheqerinska është e sigurt: Javën tjetër marrim ftesën për në NATO Maqedonia javën e ardhshme do të marrë ftesën për anëtarësim në NATO, ndërsa për disa muaj do të fillojë procesi i ratif
Naumovski bojkoton vizitën me Shekerinskën gjatë vizitës së saj në SHBA Unë në Uashington për një moment kam menduar se nuk kemi ambasador atje sepse nuk e kam parë zyrtarisht, as në fillim e
Shekerinska: Ekzistojnë mundësit që Greqia të pengoj hyrjen e Maqedonisë në NATO Në konferencën e sotme për gazetar para se të shkoj në takimin zyrtar në SHBA, mistresha Shkerinska tha se pret mbështet
Shekerinska: Jemi të fokusuar në zgjidhje Në këtë periudhë jemi të fokusuar në planin A, dhe kjo është gjetja e zgjidhjes, gjetja e mundësisë që t`i nisim bisedim
Shekerinska-VMRO-së: Keni shumë fjalë Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska ka kërkuar sqarime nga deputetët e VMRO-DPMNE-së për të bëmat e tyre gjatë 10
Shekerinska: Për anëtarësim në NATO nevojitet zgjidhja e emrit Çdo shtet duhet ta garantojë sigurinë e tij pa asnjë dalim dhe që të bëhet anëtar i NATO-s duhet të japë garanci se sjel
Shekerinska nga Prishtina: Maqedonia ka prioritet anëtarësimin në NATO Ministrja e Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë, Radmila Shekerinska sot ndodhet për vizitë njëditore në Republikën e
Maqedonia i bën presion BE-së Përpjekjet për promovim të politikës liberale në Ballkan do të ndërpriten në qoftë se Maqedonisë nuk i ofrohet mundësi e
Shekerinska: Nuk presim mrekulli për emrin Shekerinska nuk pret mrekulli nga takimi në Bruksel për emrin, por ajo porosit për një zgjidhje cilësore në interes të t
Shekerinska: Maqedonia më 15 tetor sërish vendos për ardhmërinë e saj Këto nuk janë zgjedhje të zakonshme komunale për këshill dhe kryetar komune, sepse Maqedonia sërish vendos për ardhmërin
Tre deri në 10 vite burg rrezikon sulmuesi i ministres Shekerinska Pançe Angelov, i akuzuar për dhunë në kuvendin e Maqedonisë në ngjarjet e 27 prillit ndaj deputetes Radmila Shekerinska