999 rezultate për

shehtanski

Debat i ashpër i Vejselit me Shehtanskin (VIDEO) Në emisionin “Vetëm e vërteta”, të ftuar ishin Abdyladi Vejseli dhe Vanço Shehtanski dy figura nga skena politike tashmë
TMRO kërkon heqjen e shqiponjës në Çair Lideri i TMRO-së, Vanco Shehtanski, i cili ishte edhe funksionar në qeverisjen Gruevski, pret që kryetari i qytetit të S
Shehtanski: Kriza në Maqedoni është ndëretnike "Është e qartë se me këto provokime, shqiptarëve nuk u intereson aspak formimi i asnjë qeverie, përveç rrënimin e shteti
Shehtanski: Ahmeti ta tërheq amnistinë për luftëtarët e UÇK-së Lideri i TMRO-së, Vanço Shehtanski i ka bërë thirrje Ali Ahmetit të tërheq ligjin me të cilin u amnistuan luftëtarët e U
Shehtanski nuk përfill Tahir Hanin, i mori titullin Ramush Haradinajt Inspektorati Shtetëror i Pushtetit Lokal i udhëhequr nga Vanco Shehtanski ku ministër është Tahir Hani nga BDI vendosi t
Ministria e Vetëqeverisjes Lokale përgënjeshtron Shehtanskin UPDATE - Pas deklaratës së Drejtorit të Inspektoratit për Vetëqeverisje Lokale në Maqedoni se ka anuluar vendimin e kësh
Shehtanski: Do të anullojmë titullin për Haradinaj (VIDEO) Pavarësisht deklaratës së një dite më parë të ministrit të Vetëqeverisjes Lokale, Nevzat Bejta, se vendimi për shpalljen
Taksa për beqarët, Shehtanski kërkon falje Kryetari i partisë TMRO, Vanço Shehtanski, ka kërkuar falje ndaj opinionit publik pasi propozimint të djeshëm, sipas të
Shehtanski: Jo emrave shqip në Gostivar Vendimi i Komunës së Gostivarit për të riemërtuar në shqip disa nga rrugët e saj, është shfuqizuar nga Inspektorati Shte
Bejta edhe zyrtarisht rrëzoi vendimin e Shehtanskit Ministri i Vetëqeverisjes Lokale Nevzat Bejta, në konferencën për mjetet e informimit e publikoi Aktvendimin lidhur me a
Vendimi i komunës së Çairit i jashtëligjshëm Në çdo moment mund të shpallet i pavlefshëm vendimi për ndërrimin e emrave të katër shkollave fillore në Komunën e Çairi