999 rezultate për

shefja

Shefja e Infektivit: Efekti që pritet të japë vaksina, kush mund ta bëj e kush jo atë Një ditë më parë ishin mjekët e njohur të repartit të epidemiologjisë, si dhe kryeministri i vendit Edi Rama, ata që mor
Manastirliu gënjeu për shifrat? Shefja e Programit të Vaksinimit e nxjerr bllof Në Shqipëri nisi ditën e djeshme procesi i vaksinimit me vaksinën anticovid Pfizer, ku 975 doza u siguruan nga një shtet
Kryeministri Rama vaksinohet LIVE kundër koronavirusit (VIDEO) Ka nisur kështu procesi i vaksinimit në vendin tonë. E parë, është vaksinuar shefja e Infektivit dhe menjëherë pas saj,
Arrestohet shefja e Shërbimit të Provës në Laç, akuza që rëndon mbi të Shefja e Shërbimit të Provës në Laç, Lindita Leçaj është ndaluar nga polica e Lezhës dhe shoqëruar në komisariat. Bur
Ku të drejtoheni për testimin e thjeshtë? Flet shefja e Epidemiologjisë në ISHP Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino në një lidhje live për RTV Ora, ka treguar më shum
Infektohet me koronavirus shefja e Epidemiologjisë në Shkodër, si është gjendja e saj Shefja e Epidemiologjisë në Shkodër, Dhurata Hysa, është infektuar Covid-19. Mësohet se gjatë mbrëmjes së djeshme Hy
Shefja e Infektivit tregon 4 stadet e Covid dhe simptomat e tyre Shefja e infektivit Najada Çomo ka shpjeguar në emisionin “Opinion” se cilat janë katër stadet Covid. Duke sqaruar pr
Shefja e Infektivit zbulon ilaçet që përdoren për pacientët me COVID-19 "Ne mjekojmë në bazë të udhërrëfyesve tanë, të përshtatur në shërbimin infektiv, natyrisht protokolli përmban shumë elem
"Shefja" në arrrati! Konfirmohet masa e sigurisë për zyrtarët e OSHEE, vodhën 132 mijë euro Ditën e sotme është marrë vendimi për 4 ish-zyrtarët e OSHEE të cilët akuzohen për korrupsion pasiv dhe abuzim me tender
Pranga në zyrën e Adrian Çelës: Arrestohet kreu i Prokurimeve, në kërkim shefja e kabinetit Drejtori i prokurimeve të OSHEE, Erlis Bushati është vënë në pranga shkruan abcnews.al. Në kërkim mësohet se është s
Shefja e Infektivit jep mesazhin e fortë: Më mirë një maskë mbrojtëse se një maskë oksigjeni! (VIDEO) "Dua t’iu them një gjë, më mirë të mbash një maskë jashtë se sa të mbash një maskë oksigjeni me ditë dhe me muaj..."
"Të lashë vetëm", shefja e infektivit përlotet për ditëlindjen e vajzës Shefja e Infektivit Najada Çomo, që nga marsi duket se nuk ka bërë dot pushim. Madje ajo nuk ka qenë dot as në ditëli
Takimi me Serbinë në Uashington, dalin emrat e atyre që do të udhetojnë me Hotin Kryeministri i Republikës, Avdullah Hoti me vete në Shtëpinë e Bardhë, në takimin me palën serbe, do t’i marrë edhe dy Z
Mjeku i Sanatoriumit fiton betejën me COVID-19, Shefja e Reanimacionit ka një apel për të gjithë Mjeku anestezist-reanimator në Spitalin “Shefqet Ndroqi”, Alban Hatibi ka fituar betejën me COVID-19. Lajmin e ka dhë
Shefja e Infektivit thirrje qytetarëve: Virusi është mes nesh Shefja e Infektivit, Najada Çomo i bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit. Përm
E palyer dhe e rraskapitur nga lodhja, shefja e Infektivit publikon foton pas punës (FOTO LAJM) Mjekët dhe infermierët po përballen prej muajsh me koronavirusin, duke luftuar nga vija e parë e betejës. Në vendin tonë
"Prisnim rritje rastesh, por jo në këtë masë", shefja e OBSH në Kosovë bën parashikimin pesimist Drejtoresha e Zyrës së OBSH ne Kosove, Isme Humolli, ka thënë se rritja e numrit të rasteve me Covid-19 ka qenë e pritsh
Përlotet shefja e Infektivit kur flet për viktimat e COVID-19: Ky është momenti më i vështirë "Nuk kishte një moment më të vështirë sesa të merrja dikë që se njeh në telefon dhe t’i thuash që i afërmi yt ka vdekur.
Flet shefja e Epidemiologjisë: Çfarë po ndodh me koronavirusin në Shqipëri Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 78 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 893 numrin total të të
"Mallkimi" i kadastrës së Vlorës, ikën edhe shefja e 6-të në vetëm 9 muaj Kadastra e Vlorës ka ndërruar 6 drejtues në vetëm 9 muaj. Vetem pak ditë pas emërimit, edhe Drejtoresha Viola Hima ka