999 rezultate për

shba-ve

Ambasadorja e SHBA-ve tregon kuptimin e dy unazave që mban në dorë Ambasadorja e ShBA-ve, Yuri Kim ka zgjedhur një urim të veçantë për ditën e 8 marsit. Teksa ka postuar një foto të du
Haradinaj ambasadorit amerikan: SHBA nuk duhet të barazojnë Kosovën me Serbinë ISh-kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin thotë se ka diskutuar p
Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-ve Qindra studentë iranianë u mblodhën për të protestuar, por një gjest i tyre ka marrë gjithë vëmendjen e mediave botërore
Përflitet për një luftë të tretë botërore, çfarë po ndodh mes Iranit dhe SHBA-ve? Një konflikt i sapondezur mes Iranit dhe SHBA-ve ka shkaktuar panik dhe frikë në të gjithë botën ndërsa është përfolur e
Sulmet e Iranit, Meta: Shqipëria, e vendosur përkrah SHBA-ve dhe NATO-s Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është deklaruar para pak minutash lidhur me qëndrimin e Shqipërisë në këtë moment përs
"Një hakmarrje e hidhur po i pret", SHBA merr paralajmërimin e fortë Udhëheqësi suprem i Iranit u zotua se do të hakmerrej për vrasjen e Qasem Solaimani, komandant i Forcave elitare Quds, n
Deklaratat e forta të Metës për ambasadën e SHBA-ve, reagon DASH Departamenti i Shtetit thotë se “është në dijeni” të komenteve të Presidentit Ilir Meta ndaj ambasadës së Shteteve të Ba
Zëri i Amerikës: Presidenti Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve “Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve”. Kështu shkruan sot Zëri i Amerikës (VOA) në një shkrim për situatën pol
Rrethuar nga vajza s*ksi dhe i "çmendur" pas festave, kush është kandidati për president i SHBA-ve (FOTO LAJM) Në zgjedhjet presidenciale të 2024-s në Amerikë, reperi Kanye West pretendon të kandidojë për president. Ndërkohë, n
Marina shqiptare do të përballet me ushtrinë e Iranit Shqipëria do t'i bashkohet SHBA-ve, Anglisë dhe Arabisë Saudite në patrullimet e ujërave të Lindjes së Mesme. Lajmi
Talenti i Ajax-it i thotë "JO" Holandës për SHBA-në Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Sergino Dest ka vendosur të refuzojë ftesën e Kombëtares Holandeze, pasi do të vazhdojë
Lista e personave "Non Grata", zv.ambasadorja e SHBA-ve vizitë të papritur në Prokurori E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së
Rama takohet me Trump, bashkëshortet bëjnë "xing" (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin e SHBA-ve Donald Trump. Rama shoqërohej nga bashkësho
U ul me Ramën, Ambasada e SHBA-ve përgëzon Bashën Në një deklaratë në faqen zyrtare në Facebook të Ambasadës Amerikanë në Tiranë, shkruhen përgëzime për kryetarin e Parti
Depozita natyrore gjigante, ku ruhen stoqet e naftës së SHBA-ve Pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabine Saudite, zyrtarët amerikanë nuk përjashtojnë mundësinë e shfrytëzimit të r
Ambasada e SHBA-së në Tiranë informon qytetarët në lidhje me funksionimin e reformës në drejtësi (VIDEO) Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka përcjellë këtë të hënë një publikim në lidhje me reformën në drejtësi, për të gjithë ata
Basha: Paratë e vjedhura prej mafies do gjurmohen nga forcat speciale të SHBA-ve Kru i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat ka paralajmëruar edhe një herë tjetër kryeministrin
Nuk vonon "bomba" amerikane për Erdoganin pas marrjes së raketave të Putinit Ashtu siç pritej, Senati i SHBA-ve ka filluar procedurat e miratimit të sanksioneve për Turqinë pasi ditën e sotme në An
Meta uron pavarësinë SHBA-ve: Shqiptarët e Amerikës nuk ndihen të lumtur me krizën Presidenti Meta sot e ka filluar ndryshe "Mirëmëngjesin" për shqiptarët. Duke qenë se data 4 korrik përkon me pavarë
Daçiç i vërsulet Haradinajt, e akuzon si avokat të SHBA-ve Ivica Daciq ka vazhduar edhe sot replikën me deputetin e Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj. Tentimi i poshtërimit t