999 rezultate për

shba-ja

Nuk ndalet SHBA-ja, eliminon një lider taleban në Afganistan Mullah Nangyalay u vra por zyrtarët vendas thonë se sulmi plagosi edhe dhjetëra kalimtarë të pafajshëm. Shtetet e Bas
Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat
Irani apo SHBA-ja? Njihuni me ushtritë më të fuqishme në botë Për fat të keq, shumë vende e kanë testuar fuqinë e tyre ushtarake përmes konflikteve dhe betejave përgjatë historisë.
Ambasada Amerikane: SHBA-ja është krah Shqipërisë Tërmeti i 26 nëntorit bëri vendet anë e mbarë botës të gjenden në krah të Shqipërisë. Ambasada amerikane thekson se
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
Bërns: Maqedonia është shembull se si duhet të funksionojnë shtetet Kur bëhet fjalë për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor koha në të vërtetë është e qëlluar, ndërsa Maqedonia e Veriut ësht
Vjen mesazhi i fortë nga SHBA-ja: Zyrtarët e korruptuar të bëhen gati për lajmin e keq Ambasada Amerikane në Tiranë, ditën e sotme në faqen e saj zyrtare në Facebook ka dhënë një mesazh të fortë për të gjith
SHBA-ja: Kosova dhe Serbia duhet të japin e të marrin në bisedime Të dy senatorët qëndruan në Beograd, dy ditë pasi kishin vizituar Prishtinën për të dërguar mesazhin se Shtetet e Bashku
Pse po ndodh "Mësymja e Madhe" amerikane në Shqipëri dhe Kosovë Ato që nisën si takime të rastësishme të ndihmës sekretarit amerikan të Shtetit Mathew Palmer dhe diplomatëve të tjerë a
Ç'ka "mori" Vuçiç nga SHBA-ja për Kosovën, dalin detajet Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për president
SHBA kërkon ngritjen e një koalicioni anti-Iran në ujërat e Gjirit të Hormuzit Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombë
Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën “Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen,
SHBA: Marrëveshje Kosovë-Serbi me njohje reciproke Zyrtarë të Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë kanë thënë se e mbështesin dialogun mes Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar ng
Mund të luftojë me gjithë botën dhe të fitojë! Fuqia e frikshme e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Çfarë do të ndodhte sikur SHBA-ja të përballej e vetme me gjithë botën? Jo vetëm me rivalët tradicionalë, por çfarë do t
Vuçiç nuk fsheh trishtimin: Shqiptarët i mbështet SHBA-ja, Gjermania dhe Britania e Madhe Përmes një fjalimi pas ngritjes së Ushtrisë së Kosovës, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, i pamundur të bëjë ndonjë
Engel: Mbështesim çdo marrëveshje me Serbinë (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet e tij në Uashington. Thaçi ka takuar kongresistin amerikan, E
Korea e Veriut: SHBA-ja të heqë dorë nga kërcënimi ushtarak Të papriturat nuk mungojnë asnjëherë me Korenë e Veriut. Pikërisht atëherë kur u duk se paqja është gjëja më e afërt ne
SHBA-ja furnizon për herë të parë vendin aleat me këta super avionë Kontraktori i qeverisë amerikane për mbrojtjen “Lockheed Martin” planifikon të zhvillojë një hibrid të eksportit të ndal
SHBA-ja dhe Rusia sulmojnë njera-tjetrën, paralajmërohet dhunë SHBA dhe Rusia janë gjendur në një situatë plot thumbime ndaj njëra-tjetrës gjatë një takimi urgjent të Këshillit të Sig
Kërcënohet SHBA-ja: Do pendoheni, pasojat vijnë brenda 1 jave “Irani nuk do të shkelë marrëveshjen bërthamore, por nëse Shtetet e Bashkuara tërhiqen nga marrëveshja, ata me siguri do