999 rezultate për

shba

SHBA miraton vaksinën njëdozëshe Vaksina antiCOVID-19 me një dozë e "Johnson & Johnson" ka marrë miratimin zyrtar nga rregullatori amerikan, duke u bërë
Anija me gaz nga Porto Romano thyen embargon e SHBA-ve dhe furnizon Bashar al Asadin (FOTO LAJM) Më 14 janar, një cisternë me gaz të lëngshëm (LPG) u nis nga porto Romano në Shqipëri, në drejtim të Tripolit në pjesën
Meta nuk i ndahet batutës me "gruan e Bilalit": E hëngri ai i shkreti! Pas vlerësimit që DASH i bëri Ardian Dvoranit, Presidenti Ilir Meta u pyet për raportet e tij me SHBA dhe ambasadoren Yu
500 mijë vdekje nga COVID-19 në SHBA, Biden u flet amerikanëve Presidenti amerikan Joe Biden i ka cilësuar më shumë se 500,000 vdekjet nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara, “moment
Incidenti në ajër me avionin në SHBA, pasagjerja rrëfen tmerrin: Mendova se ishte bombë David Delucia ishte vendosur përsëri në vendin e tij të aeroplanit dhe po fillonte të relaksohej gjatë rrugës për një pu
SHBA ekstradon 95-vjeçarin, ish-roje i kampit nazist në Gjermani (VIDEO) SHBA ekstradon 95-vjeçarin, ish-roje nazist i kampit të përqendrimit në Gjermani Një ish roje nazist 95-vjeçar i kamp
Shkon në 38 numri i viktimave nga stuhia që goditi SHBA-në Ka shkuar në 38 numri i viktimave si psojë e stuhisë që goditi së fundmi SHBA-të. Viktimat janë regjistruar nga Orego
Biden gati tu japë nënshtetësinë 11 milion emigrantëve Administrata e presidentit të ri të SHBA-ve Joe Biden po përgatitet të sigurojë një rrugë drejt shtetësisë amerikane për
La flamurin e SHBA-së te dera e SHISH, zbulohet i riu: Ishte një dhuratë! Tre institucione, shërbimi sekret vendas antiterrori dhe prokuroria u vunë në kërkim të një të panjohuri i cili në fund
Tanke, blinda dhe ushtarë amerikanë vetëm 600 metra nga kufiri turk, përgjigjet Ankaraja Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe SHBA-ve pas deklaratës së shoqëeroi vdekjen e 13 pengjeve turq në duart e
Shqiptarët të bllokuar prej ditësh e pa drita, Rama e bën baltë: Ndodh edhe në SHBA! Prej ditësh Shqipëria vuan nga një mot i keq me rrebeshe shiu, stuhi dëbore dhe temperatura acari. Ndërkohë që ende
Erdogan sulmon ashpër SHBA: Ose me ne ose kundër nesh! "Nëse jeni me ne në NATO, do të jeni të sinqertë me ne. Ju do të jeni pranë nesh. Jo pranë terroristëve..." Me këto f
5 ditë luftime, dhjetra të vdekur, Turqia thërret urgjent ambasadorin e SHBA-ve Forcat e ushtrisë turke gjetën trupat e 13 qytetarëve të marrë peng dhe më pas të ekzekutuar gjatë një operacioni ushtar
Ndërron jetë diplomati i SHBA-ve, gjatë luftës së Kosovës këshilloi Clintonin të bombardonte Serbinë George P. Shultz, ish-Sekretar amerikan i Shtetit për 6 vjet gjatë mandatit të Ronald Reaganit, i cili më 1993 e kishte
Reagimi i Hotit për letrën e Biden bën bujë në mediat serbe: Kënaqet me urimet skandaloze ndaj Vuçiç Mediat më të mëdha serbe kanë raportuar me mllef lidhur me deklaratën e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Avdullah Hot
Rama krahason Shqipërinë me "djepin e demokracisë": Jemi në një klasë me SHBA Kryeministri Edi Rama gjatë një konference të mbajtur në Kryeministri ka komentuar raportin e “The Economist” për indeks
Rrëzohet një helikopter i Gardës Kombëtare në ShBA, humbin jetën tre ushtarë Tre ushtarë të Gardës Kombëtare të Idahos në ShBA vdiqën të martën në mbrëmje pas një aksidenti me helikopter. Zyrtar
SHBA Kosovës pas njohjes nga Izraeli: Do t'ju qëndrojmë në krah Departamenti Amerikan i Shtetit ka përgëzuar zyrtarizmin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike në mes Kosovës dhe Izr
Shifrat e larta, SHBA shënon mbi 1 100 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të kenë shumë viktima nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, kanë ndërru
E zbulon gazetari, Sadiku pas 5 muajsh do luajë në futbollin e SHBA-së Sadiku pas 5 muajsh do luajë në futbollin amerikan pasi një ndër pronarët e klubit të ri në Bolivi ka në pronësi edhe n