shaqirit

Ish-trajneri i Zvicrës flet për festimin me "shqiponjë" të Xhakës dhe Shaqirit Ish-trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka mbrojtur futbollistët me origjinë shqiptare, Granit Xhakën dhe
Nuk i besoi syve, shikoni rastin e artë që Shaqirit pati kundër Chelseat (VIDEO) Chelsea dhe Liverpooli barazuar 1 me 1 në "Stamford Bridge" duke ndarë pikë me njëra-tjetrën. Por sulmuesi zviceran
Humbi gjuajtjen me portë bosh, ky është reagimi i Shaqirit për Sturridge Chelsea ka marrë një fitore tepër të vlefshme mbrëmjen e djeshme kundër Liverpool, me rezultat 1-2. Megjithëse Liver
Shaqiri vendimtar në fitoren e Liverpool (VIDEO) Liverool ka marrë një fitore të pastër kundër Southampton. Serinë e golave e ka hapur sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaq
E pabesueshme çfarë goli i ka mohuar traversa Shaqirit (VIDEO) Shaqiri nuk e ka zhgënjyer trajnerin Jurgen Klopp, i cili i besoi sulmin e Liverpool, që nga minuta e parë. Sulmuesi
Traversa i mohon golin Shaqirit, Salah shtyn topin në rrjetë (VIDEO) Liverpooli ka thelluar rezultatin në 3-0 kundër Southampton. Goli itretë është nisur përsëri nga këmbët e SHaqiri, ku
Kjo është "magjia" e Shaqirit që i dha golin Liverpool (VIDEO) Sulmuesit shqiptar të Liverpool, Xherdan Shaqiri, i janë dashur vetëm 10 minuta lojë që të shpërthejë të gjithë talentin
"Pse Xherdan Shaqiri nuk mund të udhëtojë me Liverpool drejt Serbisë" Ndeshja e javës së katërt të Champions Leagues, ku do vërë përballë, Liverpoolin e Xhardan Shaqirit dhe klubin serb, Red
Legjenda e Liverpoolit flet për transferimin e Shaqirit Mbrojtësi legjendar i Liverpoolit, Jamie Carragher, ka thënë se për shkak të shumës së ulët të transferimit të Shaqirit
Anglia fiton minimalisht ndaj Zvicrës së Shaqirit (VIDEO) Anglia ka marrë një fitore minimale kundër Zvicrës në një ndeshje të baraspeshuar që u luajt në "King Power Stadium".
Zvicër 6-0 Islandë, nota e Shaqirit dhe Xhakës (FOTO LAJM) Zvicra arriti të merrte një fitore tenistike përbalël skuadrës së Islandës me një rezultat të thellë 6-0. Në ekipin
Zvicra e Shaqirit shkatërron Islandën në Ligën e Kombeve (VIDEO) Zvicra ka shkatërruar me shifrat e thella 6-0 kombëtaren e Islandës në "Kybunpark Stadium", ndeshje e vlefshme për ndesh
Zëvendësi Salah në minutën e 71', kjo është nota e Shaqirit Skuadra nën drejtimin e Jurgen Kloppit, Liverpool, ka mrrë fitoren e rradhës në javën e 4 të Premier Leagues. Kësaj
Shqiponjë edhe në Serbi? Shaqirit i rezervohet një vizitë në "ferr" Skuadra e Liverpoolit do të jetë në grupin C ku së bashku me të janë edhe skuadra e Paris Saint Germain, Napoli dhe Crve
Legjenda e Manchester United vesh fanellën e Xherdan Shaqirit (VIDEO) Ish-mbrojtësi legjendar i Manchester United, Gary Neville ka veshur live bluzwn e Xherdan Shaqirit pasi humbi një bast m
Liverpool i Shaqirit nuk fal, mposht bindshëm West Hamin (VIDEO) Liverpool ka mposhtur sot West Ham United me shifrat e thella 4-0 në "Anfield Road", ndeshje e vlefshme për javën e parë
Klopp-i zbulon ushqimin e preferuar tradicional shqiptar të Xherdan Shaqirit Xherdan Shaqiri, ylli shqiptar i Zvicrës ka firmosur kontratën për 5 vjet me ekipin e Liverpoolit. Trajneri ka postua
Ish-bashkëlojtari paralajmëron Liverpool për Xherdanin: Ai s'e ndihmon ekipin Xherdan Shaqiri tashmë është pjesë e një prej klubeve më të mëdha në Europë, Liverpool. Transferimi i Shaqirit te Liv
U "shkatërruan" nga klubi i Shaqirit, Mourinho flet pas humbjes Manchester United mbrëmjen e djeshme është mundur thellë nga skuadra e Xherdan Shaqirit, Liverpool me rezultat 4-1.
Shkëlqejnë shqiptarët, pas Shaqirit shënon edhe 19-vjeçari i Bayernit (VIDEO) Shaqiri na ka surprizuar të gjithëve me golin e mrekullueshëm që shënoj në debutimin e tij të parë me Liverpool. Por