999 rezultate për

shanset

INTERVISTA/ Rike Roçi tregon shanset e kombëtares dhe "fiksimin" e saj tek Milani (FOTO LAJM) Rike Roci njihet si një nga bukuroshet shqipatre e cila u bë e famshme nëpërmjet shtëpisë më të madhe në Shqipëri, "Big
Portugalia e mbyll në avantazhin minimal pjesën e parë përballë Serbisë (VIDEO) Portugalia ka arritur të shënoj përballë Serbisë në minutën e 42’ pas një rrëmujë në zonë Carvahlo arrinë ta dërgojë top
Valon Berisha flet për shanset që ka Kosova ndaj Çekisë dhe Anglisë Mesfushori i Lazios, Valon Berisha, u paraqit në konferencë për shtyp pas stërvitjes së parë të Kosovës. Ai diskutoi
11.6 mijë shqiptarë presin përgjigje prej kampeve të Europës, shanset e refuzimit janë të mëdha Janë me mijëra shqiptarë që presin me ankth se cila do të jetë përgjigja ndaj aplikimit të tyre për të fituar statusin e
Rriten shanset për një shkëmbim Dzeko-Icardi Mauro Icardi mund të përfundoj te Roma pasi që destinacionet tjera janë mbyllur. Sulmuesi argjentinas nuk është në pl
Llotaria amerikane, rriten shanset për këtë vit E dimë që vitet e fundit shqiptarët mezi presin të vijë muaji tetor që të aplikojën për lotarinë amerikane, por mbase as
Çfarë ndodh nëse hani patate të skuqura më shpesh nga sa duhet? Përgjigjja do t’ju tmerrojë Patatet e skuqura janë një ushqim shumë i pëlqyer, pasi gatuhen shpejt dhe janë shumë të shijshme. Të gjithë e dimë që n
Asani optimist: Shanset 50 me 50, i presim dhe u shënojmë Partizani do të udhëtojë për në Baku me vetëdijen se përballë ka një kundërshtar i cili nuk bën shaka dhe ka një potenci
Bregu, në forumi i biznesit të EBR: Vetëm të bashkuar shtojmë shanset tona! Sarajevë - "Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor janë të bashkuar nga nevoja, nga ndjenja rrezikut dhe ndërgjegjësimi se ka
Sa vite diferencë duhet të kesh me partnerin për të mos u ndarë Ka njerëz që thonë se mosha është thjesht një numër dhe diferenca e viteve mes 2 njerëzve s’ka rëndësi për aq kohë sa e
Gjoka: Shfrytëzuam shanset që krijuam Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka ka rrëfyer pas fitores 0-2 ndaj Tiranës, ato që ishin pikat e forta të verilindorëve, d
James Rodriguez mer nënshtetësi spanjolle, rriten shanset për një rikthim në Madrid Ylli i Bayern Munich James Rodriguez, i huazuar nga Real Madrid, ka marrë nënshtetësinë e shumëpritur spanjolle. Si
I konsumojmë çdo ditë, pijet që rrezikojnë të na vrasin Një pije me sheqer në ditë, rrit rrezikun për vdekjen nga sëmundjet e zemrës dhe kanceri. Sipas studiuesve në univers
Del Piero flet për sfidën ndaj Ajax-it, dhe shanset e Juventusit në Champions Ish-legjenda e Juventusit Alex Del Piero, ka analizuar sfidën e Ligës së Kampioneve ku Juve do të përballet me Ajax-in.
Shanset e Kosovës për “Euro 2020” Ylli i Kosovës, Hekuran Kryeziu, flet për gjasat e Kosovës për ta arritur Kampionatin Evropian. Ndërkombëtarizimi i f
Sa vite diferencë duhet të kesh me partnerin për të mos u ndarë Ka njerëz që thonë se mosha është thjesht një numër dhe diferenca e viteve mes 2 njerëzve s’ka rëndësi për aq kohë sa e
Shanset për divorc varen nga grupi i gjakut, këto janë kombinimet e rrezikshme Shkencëtarët së fundmi kanë zbuluar se në divorcin e shumë çifteve ndikon shumë edhe grupi i gjakut ku ata bëjnë pjesë.
Brexit, Jean-Claude Juncker thotë se shanset për marrëveshje janë rritur Zyrtarët kryesorë të BE-së kanë shprehur optimizëm se një marrëveshje për Brexit mund të arrihet deri në fund të vitit.
"Rriten shanset për arritjen e marrëveshjes së Brexit" Shanset që Mbretëria e Bashkuar dhe BE të bien dakord për një marrëveshje të Brexit janë rritur ditët e fundit, ka thënë
Rrisin shanset, mos i harroni këto 6 udhëzime kur të plotësoni Lotarinë Amerikane (FOTO LAJM) Sot është dita kur Lotaria Amerikane do të nisë aplikimet, ndërsa 3 tetori ishte njoftuar edhe ditë më parë nga ambasada