999 rezultate për

shalke

Ndërhyrja e frikshme e portierit të Shalkes i shkakton dëme serioze futbollistit serb Schalke 04 ka mposhtur Eintracht Frankfurtin me rezultat 1-0 në ndeshjen e xhiros së 15-të të Bundelsigës. Por në një
Pas turpërimit në Champions Shalke 04 shkarkon trajnerin Schalke ka njoftuar këtë të enjte se trajneri Domenico Tedesco është pushuar nga puna. Klubi i Bundesligës është aktual
Manchester City godet me breshëri Shalke 04 (VIDEO) Manchester City është treguar i pamëshirshëm përballë Shalke 04 duke i shënuar plot 7 gola. Serinë e golave do ta ni
Manchester City “manita” përballë Shalke 04 (VIDEO) Shkërmoqet Shalke 04 është vetëm minuta e 70 dhe gjermanët kanë pësuar plot 5 gola. Është radha e portugezit Bernard
Manchester City kalon në epërsi përballë Shalke 04 (VIDEO) Citizens kanë arritur të zhbllokojnë rezultatin me anë të një penalltie. Ka qenë sulmuesi kryesor i Manchester City S
Formacionet zyrtare: Manchester City - Shalke 04 Skuadra angleze fitoi me rezultat 3-2 në dramën e zhvilluar në Veltins Arena, ndërsa është favorit për të triumfuar edhe
Fitore në frymën e fundit për ‘Cityzens’ (VIDEO) Manchester City ka arritur të marë një fitore mes vuajtjesh përball Shalke 04, shkruan Albeu.com Ndeshja nisi në mëny
Shalke i përgjigjet City, barazon rezultatin (VIDEO) Shalke 04 nuk ka vonuar duke barazuar rezultatin për 1 me 1 në min e 38'. Bentaleb ka barazuar duke ekzekutuar saktë
Shalke fillon të tradhëtohet, pas Goretzka edhe ylli tjetër refuzon rinovimin Pas Leon Goretzka, edhe Max Meyer pritet t’i japë lamtumirën Schalkes me parametër zero. Sipas mediave gjermane, 22-
Chelsea huazon lojtarin tek Shalke 04, e konfirmojnë të dyja palët Abdul Rahman Baba nuk ka luajtur asnjë ndeshje këtë edicion me Chelsean, si pasojë e një lëndim të rëndë në ligament në
Juventus gjen zëvendësuesin e Bonuccit Juventus me shitjen e Bonuccit i hapi vetes probleme të mëdha. Italianëtpo hasin vështirësi në gjetjen e zëvendësuesit t
Bayern Munich shumë pranë super talentit te Bundesligës Sport Bild ka raportuar se Bayern Munich eshte shumë pranë arritjes së marrëveshjes me talentin Leon Goretzka. Leo
Klopp befason Bayernin për mbrojtësin e Shalkes Jurgen Klopp bën blerjen e parë nga Bundesliga Gjermane. Trajneri i Liverpoolit ka marrë si transferim të lirë mbrojtësi
"Tronditet" Juventusi, dështon transferimi i ... Tifozёt e Juventusit u lumturuan se do tё kishin nё skuadёr njё lojtar si Julian Draksler,
Draxler te Juventusi, ja përgjigja e Schalkes Juventusi dhe Draksleri ishin shumë pranë, por duket se transferimi i mesfushorit gjerman do të jetë i pamundur. Bard
Shalke mposht Realin në Bernabeu, por nuk shkon më tej (VIDEO) Shalke ka arritur të mposhtë me rezultatin 4:3 Realin e Madridit në Bernabeu. Gjermanët kanë treguar një lojë fantast
Reali fiton kundër Shalkes, Ronaldo barazon rekordin e Messit (VIDEO) Reali i Madridit ka fituar në transfertë kundër Shalke 04 me rezultatin 0-2. Ka qenë Cristiano Ronaldo ai që ka shënu
Bayern dhe Shalke ndahen në barazim (VIDEO) Bayern është ndarë në barazim 1-1 me Shalken në Alianz Arena. Pjesa e parë ka përfunduar në barazim pa gola. Ekipi
Fitojnë Xhaka, Mehmedi e Mavraj, shkatërrohet Paderborni i Mehas (VIDEO) Borussia Monchengladbach e Granit Xhakës e ka nisur me fitore vitin 2015 duke mposhtur Stuttgartin në transfertë dhe duk
Putin e donte Nojerin te Shalke Shumë kurioz rrëfimi i ditëve të fundit nga ana e presidentit të Shalke 04-s, Klemens Tonis, të dhënë për revistën e njo