999 rezultate për

shala

VV dërgon në Kushtetuese Thaçin Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për vlerësimin e veprimeve, sipas tyre, antikushtet
Konfirmohen pozitivë me COVID-19 dy ushtarë nga Forcat e Sigurisë së Kosovës Numri i të infektuarve me koronavirus ka pësuar një rritje të ndjeshme edhe në Kosovë kohëve të fundit. Tashmë raportohe
"Arsyeja pse sot jam vetëm", Klodiana Shala flet e zhgënyer për ish-in e saj (VIDEO) Në mesin e të ftuarve pasditen e kaluar në “Ftesë në 5”, ka qenë edhe atletja e njohur Klodiana Shala. Për jetën e saj p
Qeveria e re: Nënshkruhet sot marrëveshja LDK-NISMA Pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje me AAK-në, Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të nënshkruaj marrëve
E pazakontë ajo që ndodh me klubin e futbollistit shqiptar, ndërpret kontratat me lojtarët Situatë dramatike në futbollin norvegjez, për shkak të krizës së rëndë financiare që ka shkaktuar Koronavirusi. Skua
Shala: Nëse ka marrëveshje me Serbinë, Kurti të japë fakte në Kuvend Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, duke folur në seancën për rrëzimin e Qeverisë “Kurti”, ka thënë se nëse janë të vërteta
Kurti emëron një grua si këshilltare të jashtme politike dhe përgjegjëse të Protokollit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Shenaj Shala, këshilltare të jashtme politike, e angaz
Rrëfimi i familjes Shala që strehoi Adem Jasharin me shokë Ishte 30 dhjetor i vitit 1991. Atë ditë serbët sulmuan familjen e Adem Jasharit në Prekaz në atë që njihet si beteja e p
Partizani shkatërron Luftëtarin (VIDEO) Partizani ka marrë fitoren e parë të këtij viti. Të kuqtë nuk hasën pengesa në transfertën e Gjirokastrës përballë Luftë
Kujtim Shala: Nëse jo nga VV, qeveria mund të krijohet edhe nga partitë tjera Anëtari i kryesisë së LDK-së Kujtim Shala, ka thënë se zgjedhjet e reja nuk janë një mundësi reale. Sipas tij, ende e
Histori tronditëse, si u rrezikua Ismail Kadare nga Banda e Lushnjës Pas vrasjes së Taullaut, banda e Lushnjes, ishte e vendosur të hakmerrej deri në fund ndaj çdo punonjësi të shtetit që u
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon sulmin fizik ndaj një gazetari nga ministri Shala Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar ashpër raportimet për sulmin fizik të ministrit në detyrë të Tregtisë dhe
Ministri Shala sulmon fizikisht gazetarin (FOTO LAJM) Endrit Shala, ministër i Tregtisë dhe Industrisë, ka sulmuar fizikisht gazetarin e Indeksonline, Ensar Ramadani. Gjer
Ylli i Kosovës në formacionin e vitit në Norvegji (FOTO LAJM) Herolind Shala ka shkëlqyer këtë vit me klubin norvegjez, Valerenga. Reprezentuesi kosovar është paraqitur në 22 ndeshje
Xhavit Shala: Priten sulme të tjera të Iranit ndaj MEK në Shqipëri Zbulimi i agjentëve iranianë që kishin planifikuar sulme ndaj muxhahedinëve të MEK në Tiranë tërhoqi mjaft vëmendje dje
Dy pjesëtarë të FSK’së ndalohen në Jarinje nga policia serbe Dy pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ndaluar nga policia serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Jari
EMRAT/ Me shumë mundësi këta do të jenë deputetët e LDK-së në Kuvend Nga rezultatet preliminare të Komisioni Qendror të Zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar me 24.82 për qind t
I keni ditur gabim, si i kanë VIP-at shqiptarë emrat e vërtetë Të gjithë i njohim nga ekrani me emrat e artit dhe ndoshta shumë pak janë ata që ua dinë emrat e vërtetë. Mendoni se
Kosova publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e tetorit, kthehen nga dëmtimet Rashica e Shala Trajneri i i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicon