999 rezultate për

shakhtar

Formacionet zyrtare, Shakhtar-Inter Inter do të luaj në transfertë ndaj Shakhtar në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Champions. Zikaltërit do të kr
CHAMPIONS/ Gjigandët Evropianë rikthehen sonte, këto janë të gjitha ndeshjet (FOTO LAJM) Ndeshjet e raundit të dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve rikthehen sonte, ku mes tyre ka disa sfida për të
U "turpërua" nga Shakhtar, Zidane merr përsipër fajin Zinedine Zidanes iu deshën më shumë se një orë për të dalë në konferencën për shtyp pas humbjes 2-3 nga Shakhtar Donetsk
Reali turpërohet në shtëpi nga Shakhtar (VIDEO) Real Madridi ka pësuar humbje 2-3 nga Shakhtar. Në pjesën e parë, ukrainasit dominuan plotësisht duke shënuar plotë t
Turpërohet Reali, Shakhtar shënon 3 gola (VIDEO) Reali po turpërohet në shtëpi. Ukrainasit e Shakhtar kanë realizur 3 gola në pjesën e parë. Fillimisht miqtë shën
Formacionet zyrtare, Real Madrid-Shakhtar Donetsk Real Madrid nis aventurën europiane të këtij sezoni ndaj ukrainasve të Shakhtar Donetskut. Në repartin e sulmit, Zida
Zidane me dhimbje "koke" para ndeshjes me Barcelonën Mediat spanjolle shkruajnë se trajneri i Real Madrid Zinedine Zidane nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në Eden Haza
CHAMPIONS/ Real Madrid-Shakhtar, mungesat dhe formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Real Madridi fillon sot aventurën Evropiane përballë një kundërshtari mëse të kalushëm si Shakhtar Donetsk. Djemtë e
Shkatërruan Shakhtarin, Barrella: Jemi ekip me karakter Nicolo Barella gjithmonë e më lider i Interit. Mesfushori zikaltër edhe njëherë tjetër ishte në qendër të lojës dhe jo m
Interi shkatërron Shakhtar dhe siguron finalen përballë Sevillas (VIDEO) Interi ka mposhtur 5-0 Shakhtar Donets duke kaluar kështu në finale. Pas vetëm 19-të minutash lojë Lautaro Martinez
Interi drejt finales, shënon golin e dytë ndaj Shakhtar (VIDEO) Interi ka shënuar golin e dytë përballë Shakhtar. Është D'Ambrosio ai i cili tundi rrjetën me kokë. /albeu.com/
Interi zhbllokon sfidën ndaj Shakhtar (VIDEO) Interi ka kaluar në avantazh ndaj Shakhtar. Është Martinez ai i cili shënoi me kokë duke shfrytëzuar mjaft mirë top t
Formacionet zyrtare: Inter-Shakhtar Donetsk Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Shakhtar Donetsk e vlefshme për fazën gjysmëfinale në Europa Lea
Inter apo Shakhtar, kush do ti bashkohet Sevillas në finalen e Europa League Interi dhe Shaktari i Donjetskut do të zbresin në fushë këtë të hënë, në qytetin e Dyseldorfit, për të përcaktuar edhe e
EUROPA LEAGUE/ Mbyllet faza çerek-finale, mësohen çiftet gjysmëfinaliste Janë mësuar çiftet gjysmëfinaliste në Ligën e Evropës. Shakhtar Donetstk dhe Sevilla janë dy skuadrat e radhës që kan
Shakhtar Donetsk "shkatërron" Baselin dhe kalon në gjysmëfinalen e Europa League (VIDEO) Shakhtar Donetsk është në mesin e skuadrave që ka siguruar gjysmëfinalen në Ligën e Evropës. Skuadra nga Ukraina, ka
Shakhtar Donetsk zhbllokon rezultatin ndaj Basel (VIDEO) Shakhtar Donetsk ka arritur të zhbllokojë shumë shpejt rezultatin përballë Baselit të Xhakës. Është Moraes lojtari që
EUROPA LEAGUE/ Shakhtar – Basel, formacionet zyrtare: Xhaka titullar Shakhtar Donetsk dhe Basel po kërkojnë gjysmëfinalen e Ligës së Evropës. Këto dy skuadra përballen mes vete, në ndesh
Mbyllen dy sfida në Europa League, Copenhagen dhe Shakhtari kalojnë në çerek-finale (VIDEO) Copenhagen dhe Shakhtar Donetsk kanë kaluar në raundin tjetër në Ligën e Evropës. Të dy skuadrat kanë shënuar fitore
Koret raciste të tifozëve, ylli i Shakhtar Donetsk largohet nga fusha mes lotësh (VIDEO) Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur