999 rezultate për

shahut

E bleu 6 dollar, guri i shahut e bëri milioner pas 55 vitesh (FOTO LAJM) Fati të vjen atëherë kur nuk e pret e këtë e di mirë një i moshuar, të cilit i shkëlqeu dielli në moshë të madhe. Në
ShMP "Jahja Kemal" organizon turne ndërkombëtar në shah "Kualiteti 2019" Shahu në ShMP "Jahja Kemal" filloi të futet në vitin 2012. Fillimisht kjo lojë ishte në kuadër të klubit të shahut, kurs
Pas "shahut" për Sandër Lleshin, Rama e Meta bëhen bashkë në Prizren (FOTO LAJM) Sot është mbajtur ceremonia e përurimit të shtatoreve të tre kolosëve të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Ymer Prizrenit,
Tirana mirëpret Edicionin e 6-të Ndërkombëtar të Shahistëve Frankofonë Loja e shahut do të bëhet pjesë e të gjitha shkollave të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Kom
Pacollit nuk i ndahet zemra nga rusët, kjo eshte bëma e tij e fundit (FOTO LAJM) Zëvendëskryeministri i Kosovës ka vendosur që të bëhet pjesë e ekipit të rusit të komprometuar Kirsan Ilyumzhinov, për t
Handanoviç krahason lojtarët e Interit me gurët e shahut Samir Handanoviç luan prej 6 vitesh te Interi dhe është kthyer në një nga pikat më të forta të skuadrës zikaltër. Portie
Bie nga kati i 12'të, ndërron jetë "Mjeshtri i Madh” i shahut Yuri Eliseev Shahisti i ri rus Yuri Eliseev, i cili mbante titullin "Mjeshtër i Madh", ka ndërruar jetë tragjikisht, pasi ka rënë nga
Kampionia e shahut ‘Mjaft i detyruat femrat të veshin shami!' Nazi Paikidze-Barnes, një lojtare gjeorgjiane-amerikane e shahut ka bojkotuar kampionatin botëror te shahut në Iran për
Ushtria turke hyn në Siri për të marrë eshtrat e Sulejman Shahut (FOTO) Pjesëtarët e ushtrisë turke nën shoqërimin e tankeve dhe automjeteve të tjera të blinduara kanë hyrë mbrëmë në Siri në m
Futja e lojës së shahut në shkollat 9-vjeçare Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot nje takim me ish-kampionin rus të shahut Garry Kasparov i cili ndodhet për një vizitë
Shahu: Loja bardhezi për mendjet me ngjyra Stefan Cvajg Shahu është një lojë strategjike që luhet nga dy lojtarë në një fushë shahu. Kjo e fundit përbëhet
Shahu lëndë me detyrim në Armeni (VIDEO) Armenia ka vendosur që në shkollat fillore nga ky vit shkollor si lëndë e detyrueshme të hyjë loja e shahut. Kjo nuk ësh
Kampionati Botëror i Shahut, Mikhail Gorbaçov në Tiranë Një prej presidentëve të ish-Bashkimit Sovjetik Mikhail Gorbacov viziton gjatë ditës së sotme Shqipërinë, pasi do ti do
Armeni, shahu bëhet i detyrueshëm për shkollën fillore Loja e shahut është bërë lënë e detyrueshme në shkollat fillore në Armeni. Drejtuesit e arsimit e kanë bërë shahun si pj
Vetëvritet djali i shahut të Iranit Alireza Pahlavi, djali më i ri i ish shahut të Iranit, ka kryer vetëvrasje në Shtetet e Bashkuara. Reza Pahlavi, djali m