999 rezultate për

sezone

Herolind Shala bëhet me skuadër të re Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala ka firmosur zyrtarisht për dy vite me skuadrën e Valerenga. Ai do të mbetet kësh
Hazard: Jam duke luajtur një nga sezonet më të mirë në karrierë Ylli i Chelseat Eden Hazardi përsëri ia ka hapur të gjitha dyert kalimit të tij në Real Madrid. Gjatë një interviste
Futbollisti me origjinë shqiptare largohet nga Lazio Verën që lamë pas Lazio ishte shumë aktive në merkato me shumë hyrje dhe me dalje nga ekipi. Një nga afrimet që ekip
Zbulohet arsyeja pse Messi ka udhëtuar për në Itali Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka udhëtuar për në Itali për të vizituar nutricistin e tij, Giuliano Poser, derisa k
Tifozët e Borussia Dortmundit, nderojnë Nuri Sahinin (VIDEO) Borusia e Dortmundit fitoi dje 2-1 ndaj Werder Bremen duke vijuar kryesimin ne kampionatin gjerman te futbollit. Por
Inzaghi mbron Strakoshën: Eshtë vetëm 23 vjeç nuk meriton të kritikohet, harruat 3 sezone të shkëlqyera Lazio po ndjen mungesën e rezultatve në kampionatin Italian të futbolli. Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi nuk fiton
Ky është rekordi i pathyeshëm i Ronaldos në Europë Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve në të gjitha kohërat. Një fakt interesant vjen nga
Ronaldo: Emocione të mëdha në “Old Trafford” (FOTO LAJM) Skuadra e Juventusit fitoi mbrëmë ndaj Manchester United me shifrat minimale 1-0 në ndeshjen e vlefshme për champions le
Iker Casillas nuk njeh moshë, ky është rekordi që thyen Ish-portieri i Real Madrid dhe aktualisht portieri i Portos, Iker Casillas, duket se ende është në një formë të mirë pav
Zyrtare: UEFA pezullon Marseillen për dy sezone nga kompeticionet evropiane UEFA ka pezulluar Marseille nga të gjitha kompeticionet europiane pas incidenteve të ndodhura në katër ndeshje gjatë sez
Merret vendimi, UEFA përjashton Milanin për dy sezonet e ardhshme Më në fund UEFA ka marrë vendim definitiv për rastin e AC Milan. Dhoma Gjyqësore për Kontrollim Financiar të Klubëve
Nuk do ta besoni se cili klub ka fituar më shumë para në 5 sezonet e fundit në Champions Dominimi në kampionatin italian nuk i mjafton këtij Juventusi. Bardhezinjtë edhe në nivel arkëtimesh vazhdojnë të jenë “
Nuk është Kina destinacioni i ardhshëm për Iniestan, do luajë 3 sezone tek ky klub U mendua se Andres Iniesta do të luante në Kinë, por negociatat kanë dështuar.Legjenda e Barcelonës do të luajë për tre
Lionel Messi, futbollisti i parë që shënon +30 gola në 7 sezonet e fundit në La Liga Leo Messi është futbollisti i parë që në shtatë sezone shënon mbi 30 gola në kampionat. Ylli argjentinas ka shënuar n
Young Boys thyen dominimin e Xhakës pas 8 vitesh, feston titullin kampion pas 33 sezonesh (VIDEO) Skuadra zvicerane e qytetit Bern, Young Boys më në fund ka ndalur dominimin e Baselit në Zvicër, që kishte tetë vite rad
Messi i pandalshëm, 40 gola për nëntë sezone me radhë Lionel Messi arriti edhe një rekord tjetër sa i përket golave mbrëmë në finalen e Kupës së Mbretit. Sulmuesi argjenti
Fenomeni tregon arsyen e largimit nga Barcelona: Nuk u zija besë drejtuesve Ronaldo Fenomeni nuk u besonte drejtorëve të klubit të Barcelonës dhe e pranon që ishte një zgjedhja më e mirë largimi n
I pandalshmi, Leo Messi, 25 gola në nëntë sezone me radhë në La Liga (FOTO LAJM) Ai është i pandalshëm, duke arritur të thyejë rekord mbas rekordi. Për nëntë sezone me radhë, Messi ka shënuar së pak
Real Madrid shtatë sezone radhazi në UEFA Champions League Real Madrid fito përsëri mbrëmë ndaj skuadrës franceze, Paris Saint-Germain me rezultatin 1-2 në "Parc des Princes", nde
Ju kujtohet Ponja e “Portokallisë”? Ç'ka ndodhur me jetën e saj Aktorja e njohur për rolin e spikatur të Ponjës, por edhe për role të tjera për disa sezone në spektaklin e humorit “Por