E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

sezonale

Starte sezonale shumë negative për Juven e Barçën Juventus-Barcelona në dy precedentët e fundit ishte edhe sfida e dy skuadrave kampione të padiskutueshme në kampionatet
Greqia jep lajmin e mirë: Tampon falas për punëtorët sezonalë Dogana e Qafë-Botës pritet të jetë e hapur për gjithë punëtorët sezonalë, në datat midis 25 tetor – 10 nëntor. Punëto
Merret vendimi, a do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi? Edhe pse tashmë prej muajsh bota po kërcënohet nga pandemia e koronavirusit, autoritet greke kanë vendosur që nuk do të
Lajm i mirë! Zgjaten me 90 ditë lejet e qëndrimit për punëtorët sezonalë në Greqi Autoritetet greke të Mbrojtjes Civile njoftuan se në këshillim me Ministrinë e Zhvillimit Rural dhe Ushqimit, zgjatën le
Punonjësit sezonalë: Nuk vij më kurrë në Gjermani, edhe botën të ma japin! Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpërthime të virusit Corona. Një shkak më shumë për të rishikuar edhe një herë gjen
Punëtorët sezonalë shqiptarë, Greqia merr vendim të ri për kalimet në kufi Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrj
Greqia rishqyrton masat, njoftim i rëndësishëm për punëtorët sezonalë shqiptarë Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrj
Për t'i veshur sot dhe përgjithmonë, 10 gjërat e vetme që duhet të blini (FOTO LAJM) Pavarësisht trendeve, asgjë nuk mund ta zbehë sharmin e klasit, prandaj është e rëndësishme të investoni në një garderob
Arrihet marrëveshja mes Greqisë dhe Shqipërisë për punë sezonale, ja ku mund të aplikoni! Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin e rregullt të emigrantëve sezonalë shqiptarë, kryesisht
I jepet drita jeshile marrëveshjes me Greqinë për punëtorët sezonalë, përfitojnë 10 mijë shqiptarë Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa u përket punëtorëve sezonal në vendin fqinj. 7 mijë deri në 10
Lajm i mirë, si do të përzgjidhen shqiptarët që do ikin si punëtorë sezonalë në Greqi Kështu tha kryeministri Edi Rama gjatë bashkëbisedimit online me kreun e bashkisë së Pogradecit, Ilir Xhakolli. Rama:
Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Do hapet kufiri me Greqinë për punonjës sezonalë Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot pasdite, se ka patur një bisedë telefonike me kryeministrin grek, Mitsotakis, ku
A do të zbehet COVID 19 në verë dhe të kthehet më pas si gripi? Gripi sezonal ka tendencën të zhduket gjatë verës dhe kjo po bën që disa të shpresojnë që dhe koronavirusi do të zhduket
Gjermania nuk do ''t' ia dijë'' për pandeminë, gati të presë 80 mijë punëtorë të tjerë Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të ndihmuar në korrjen e frutave dhe perimeve në ferma, njoftoi
Starti i dobët i Barcelonës, Pique gjen fajtorin Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka kritikuar përgatitjet parasezonale pas fitores ndaj Villarealit. Barcelona gj
Ju bien flokët? Ky test i thjeshtë ju tregon nëse është rënie sezonale Rënia e flokëve në fund të verës dhe në fillim të vjeshtës është një problem shqetësues, jo vetëm i femrave, por edhe i
Roma merr 3 pikët e para sezonale përballë Sassuolos (VIDEO) Roma ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Sassuolos në ndeshjen e xhiros së tretë të Serie A. Skuadra nga kryeqyteti italia
Zidane befason me deklaratën pas humbjes me Tottenhamin në "Audi Cup" Zinedine Zidane i ka siguruar tifozët e Real Madridit se ai ka besim të madh te skuadra e tij aktuale para sezonit të ri
Blerja me re e Milanit humbet ndeshjet parasezonale Mbrojtësi i majtë i Milanit, Theo Hernandez pritet që mos të paraqitet më në asnjë ndeshje parasezonale, por ai pritet q
Euro bie sërish, afrimi i kulmit të sezonit turistik pritet të trondisë kursin e këmbimit Euro dhe dollari kanë humbur sot pikë në tregun e brendshëm, pas disa ditësh që valutat kishin shënuar një rritje të leh