999 rezultate për

sevilla

Ocampos "heroi" i Sevillas, shënon gol dhe bën një pritje të bukur (VIDEO) Ishte pikërisht Ocampos që shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Sevillan, në një ndeshje shumë të luftuar. Megjithatë
Unai Emery afër stolit të skuadrës së Serie A Ish trajneri i Arsenal, PSG dhe Sevilla, mund të ulet në bankinën e Fiorentinës, raportojnë mediet në Itali. Janë dre
Dëmtimi i Messit në ndeshjen ndaj Sevilla shqetëson Barcelonën Një plagë në këmbën e djathtë të Lionel Messit është parë gjatë stërvitjeve të Barcelonës, teksa argjentinasi ishte vik
Pas barazimit me Sevillan, Barcelona humb edhe një titullar Një lajm aspak i mirë për Quique Setien, i cili për disa javë i duhet të bëjë pa shërbimet e Franike de Jong, i cili vua
Formacionet zyrtare të supersfidës Sevilla-Barcelona, Setien befason rreshtimin (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për përballjen Sevilla-Barcelona. Setien gjithashtu ka befasuar me formacionin te
Supersfida Sevilla-Barcelona, ja formacionet e mundshme Barcelona do të luajë sot në mbrëmje në orën 22:00 ndaj Sevillas në “Ramon Sanchez Pizuan”. Mediat spanjolle tashmë k
Sevilla e nis me këmbën e mbarë La Ligan, triumfon në derbin e qytetit ndaj Betis (VIDEO) Kampionati spanjoll është rikthyer pas 3 muajsh pushim si pasoje e pandemisë. Ndeshja hapëse ishte ajo mes Sevillas d
Vazhdon me doza të larta dashuria mes Marta Diaz dhe yllit të Realit të huazuar te Sevilla (FOTO LAJM) Vazhdon me doza të larta lumturie historia e dashurisë mes Youtuber-it dhe njëkohësisht blogeres Marta Diaz me anësorin
Lojtarët e Sevillas thyen karantinën, reagon ashpër presidenti i La Liga: Gafa e lojtarëve vë në rrezik rifillimin e sezonit Vendimi i disa lojtarëve të Sevillas për të bërë një festë duke shkelur protokollin nuk ka kaluar pa u vënë re. As botës
La Liga rinis më 12 qershor me një derbi Kampionati spanjoll do të rifillojë me 12 qershor datë në të cilën do zhvillohet derbi i Sevilla-s me Sevilla dhe Real B
Befason Nasri: Sampaoli më dha leje të pija alkool e të dilja në klube të natës Mesfushori ofensiv francez Samir Nasri ka treguar për lirinë e jashtëzakonshme që e kishte derisa luante te Sevilla nën
Ylli i Realit i huazuar te Bayerni drejt Sevillas Alvaro Odriozola mbylli aventurën te Bayern Munich ku u huazua për 6 muaj dhe ku luajti vetëm 2 ndeshje. Te Real Mad
Nga Ronaldo deri te Salah, 15 lëndimet më pikëlluese në histori të futbollit Lëndimet janë pjesa më e hidhur e futbollit, pasi shumë lojtarëve në kulmin e karrierës u kanë prishur planet. Ndër v
Immobile shpërthen ndaj Emery: Më tha të qëndroja dhe më pas ai më nxori nga ekipi Sulmuesi, në Instagram live, nuk ka hezituar të kritikojë trajnerin e tij te Sevilla në sezonin 2015-16, shkruan Albeu.c
Liverpooli interesohet seriozisht për mbrojtësin e Sevillas Edhe pse për gati një muaj futbolli është pezulluar, Liverpooli ka vazhduar interesimin për qendërmbrojtësin e Sevillas,
Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka
Sevilla insiston për Shaqirin, por kërkon ulje të çmimit Sevilla është e interesuar ta transferojë Xherdan Shaqirin nga Liverpooli këtë verë, mirëpo gazeta spanjolle Sport rapor
Shaqiri te Sevilla? Klubi spanjoll kërkon ulje çmimi Sevilla vazhdon të mbetet skuadra më e interesuar për të nënshkruar meXherdan Shaqirin. The Reds kanë vendosur çmimi
Xherdan Shaqiri drejt "divorcit" me Liverpool, futet në "radarët" e klubit spanjoll Klubi spanjoll, Sevilla, planifikon të bëjë ofertë për Xherdan Shaqirin, pasi reprezentuesit të Zvicrës i është thënë ng
Derbi spanjoll Sevilla-Real Betis luhet online Me shtyrjen e të gjitha evenimenteve sportive dhe pezullimin e ndeshjeve të futbollit për shkak të koronavirusit, lojtar