999 rezultate për

server

Server: Vucic nuk do ta njohë Kosovën Analisti politik amerikan, Daniel Sever ka deklaruar se ai beson që presidenti serb, Aleksandar Vuçiq , nuk do ta njohë
Asnjë shtet anëtar i BE-së nuk është pro idesë së korrigjimit të kufijve Të gjitha shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë kundër idesë së korrigjimit të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbis
Koronavirusi rrezikon edhe WhatsApp: Serverat rrezikojnë të shkrihen! WhatsApp mund të mos përdoret më dhe kjo për shkak të koronavirusit. Këtë alarm e ka dhënë Mark Zuckerberg, i cili k
Bllokohen serverat, doganat e të gjithë vendit dalin jashtë funksionit Janë bllokuar të gjitha pikat doganore në vendin tonë për disa orë me radhë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më p
Bien serverat, doganat shqiptare në kolaps Të gjithë serverat e doganave në Shqipëri kanë dalë jashtë funksionit. Top Channel raporton se kjo situatë ka shkaktuar
Hakeri serb vjedh fotot top-sekret nga SHBA që tregojnë luftën e Kosovës (FOTO LAJM) Një haker serb i quajtur, Neven Djenadija pretendon se ka hyrë në sistemin e ministrisë së Mbrojtjes Amerikan ku ka marr
Zjarr në bodrumin e Ministrisë së Brendshme, rrezikohet serveri TIMS? Një zjarr ka shkaktuar panik mbrëmjen e sotme në bodrumin e Ministrisë së Brendshme. Zjarri ka përfshirë një dhomë pr
Ish-ministra me dashnoret! Ku gjendet serveri që ka regjistruar orgjitë në "Santa Quaranta"? Kur dha dorëheqjen një vit e gjysmë më parë, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani deklaroi se në hotelin e Klement Bal
Analisti amerikan: Vetëm Athina e anëtarëson Maqedoninë në BE Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Daniel Server, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duan që të gjitha vendet
EUObserver: KE do të rekomandojë hapjen e negociatave për Shqipërinë Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në prit
Vidhen me qindra serverë për këmbimin e valutave Bitcoin Kriminalët kanë vjedhur rreth 600 serverë nga qendra e të dhënave në Islandë, të cilat janë përdorë për kthimin e valuta
EUobserver: Kosova heq dorë nga zhbërja e Gjykatës Speciale Në një artikull të botuar sot në “ EUobserver “ flitet për zhvillimet e fundit në Kosovë, e që kanë të bëjnë me Gjykatën
Bashkia e Tiranës dhe USAID përurojnë dhomën e serverave të UKT Qytetarët e Tiranës do ta kenë më të lehtë pagesën e faturës së ujit në të gjitha bankat dhe agjencitë alternative të pa
Zbulohet kleçka në Whatsapp, mesazhet në grup mund të hakohen Mesazhet e grupeve në Whatsapp janë më të lehta për t'u hakuar. Sipas ekspertëve, për shkak të një të mete të siguris
Njihuni me 71 vjeçarin që është kampion në video-lojën Counter-Strike Videoloja Counter-Strike është një lojë mjaft e njohur, sidomos për të rinjtë që janë të apasionuar pas armëve. Por k
Eksperti amerikan: Maqedonia të quhet FYROM! Daniell Server, ekspert amerikan për Ballkanin nga Universiteti Xhon Hopkins në Uashington, deklaroi për DË se BE-ja dhe
Diplomati amerikan propozon këtë zgjidhje për Maqedoninë Daniell Server, ekspert amerikan për Ballkanin nga Universiteti Xhon Hopkins në Uashington, deklaroi për DW se BE-ja dhe
Berisha: Skandal në Ministrinë e Arsimit, Ndreca fshin serverat Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një skandal sipas tij në Ministrinë e Arsimit. “Sekretari i Përgjithshëm i
KQZ-së i prishet serveri, bllokohen 10 % të votave Numërimi i të gjitha votave ka përfunduar mbrëmë, por është një problem teknik i KQZ-së që nuk lejon publikimin e rezult
Daniel Serwer: Ushtria e Kosovës nuk mund të bëhet pa pëlqimin e serbëve Analisti i çështjeve të Ballkanit Daniel Server, ka thënë se transformimi i Ushtrisë së Kosovës nuk mund të bëhet pa pël