Atentati mes Vlorës, kapet autori që ekzekutoi Tauland Beqirajn
999 rezultate për

serine

Ekipet që do të fitojnë titullin kampion në 5 ligat më të forta Qendra Ndërkombëtare për Studime Sportive (CIES), sipas një algoritmi që merr parasysh gjuajtjet në portë, goditjet e pë
Formacioni ideal i lojtarëve që u mbaron kontrata në Serinë A, bën pjesë dhe Hysaj (FOTO LAJM) Seria A ka dhuruar pak lëvizje në merkaton e janarit, pasi skuadrat kryesisht janë munduar që të ruajnë grupin ekzistues
Barcelona vijon serinë e fitoreve, shkëlqen Messi (VIDEO) Barcelona ka fituar 2-1 ndaj Bilbaos. Ishte minuta e 20 kur Lionel Messi shënoi një supergol nga gjuajtja e lirë.
36 vite nga debutimi i legjendës së Milanit në Serinë A 20 janar 1985 (36 vite më parë), një ditë historike për Milanin dhe futbollin italian. Në takimin Udinese-Milan, 1-1 deb
Sadiku drejt Italisë, zbulohet skuadra që kërkon shërbimet e sulmuesit shqiptar Armando Sadiku po kalon një periudhë të vështirë në kampionatin turk, aty ku është pjesë e Erzurumspor, teksa nuk po arr
"Nuk jemi ndërtuar për të fituar Serinë A", Bonera tregon objektivin madhor të Milanit Milani është duke kaluar një moment mjaft të mirë, teksa në fundjavë fituan dhe një ndeshje mjaft të vështirë ndaj Napol
Juventus vuan pa CR7, dështon sërish (VIDEO) Juventus ka marrë barazimin e dytë radhazi në Serinë A. Bardhezinjtë kanë barazuar 1-1 në shtëpi me Veronën. Pas
Dybala ngre zërin ndaj Fabio Paraticit Lënia në stol për të dytën ndeshje radhazi në kampionat ka lënë të pakënaqur yllin e Juventusit Paulo Dibala. MediaT
Formacioni i javës në Serinë A, bën pjesë dhe Hysaj (FOTO LAJM) Elseid Hysaj është përfshirë në formacionin e javës në Serie A, sipas vlerësimeve që ka bërë WhoScored. Ai është vler
Deulofeu pranë rikthimit në Serinë A, dy skuadra në garë për spanjollin Xherard Deulofeu e dëshiron me patjetër rikthimin në Serinë A, aty ku ka luajtur në të kaluarën për skuadrën e Milanit,
Milani vazhdon serinë pozitive, fiton pastër ndaj Crotones (VIDEO) Milan ka marrë edhe një fitore në Serie A. ‘Rossoneri’ kanë shënuar edhe fitoren e dytë në Serie A, në aq ndeshje të
Dermaku drejt Lecces, Parma i bëhet pengesë Kastriot Dermaku pritet të ndërrojë ekip brenda merkatos së verës. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, me shumë mundësi do
E ardhmja në dyshim? Immobile: Kam ndërmend të lidhem përgjithmonë me Lazion Sezoni që sapo mbaroi ishte ai i shenjtërimit të vërtetë për Ciro Immobilen, i cili festoi një arritje historike të dyfi
Debutoi me Juventusin, sulmuesi shqiptar ka luajtur në Serie A, B dhe C brenda një sezoni Debutimi i Giacomo Vrionit me Juventusin A ka tërhequr vëmendjen e shumëkujt për të parë karrierën e sulmuesit shqiptar.
Firmosi me ekipin e sapo ngjitur në Serinë A, sulmuesi nuk kalon dot vizitat mjekësore Loik Remi raportohet se ka dështuar në vizitat e dyta mjekësore me Beneventon, pasi një problem fizik nuk e lejon atë të
Përfundoi në vendin e 13-të në Serinë C, klubi nis bisedimet me Balotelin Sulmuesi i Brescias, Mario Balotelli, vazhdon të jetë një lojtar i lirë. Italiani që nga rikthimi i Seria A nga pandemia
"Do bëjmë 4 goditje në merkato", Galliani synon ta ngjitë Monzën në Serinë A Shumëkush e cilësoi një kapriço të momentit blerjen e klubit të Monzës nga Silvio Berluskoni dhe faktin që Adriano Galia
"Do bëjmë 4 goditje në merkato", Galliani synon të ngjitë Monzën në Serinë A Shumëkush e cilësoi një kapriço të momentit blerjen e klubit të Monzës nga Silvio Berluskoni dhe faktin që Adriano Galia
Mandzukic rikthehet në Serinë A, gati firma me skuadrën e njohur Sulmuesi kroat Mario Manxhukic pritet t’i bashkohet Fiorentinës, njofton "Sportitalia". Manxhukiq 34-vjeçar ka shkëpu
Çfarë po ndodh? Milani përmbys Juven në vetëm 5 minuta me 3 gola (VIDEO) Milani ka përmbysur në mënyrë befasuese Juven duke shënuar 3 gola në vetëm 5 minuta. Serinë e golave e hapi Ibra me p