999 rezultate për

serie

Unai Emery afër stolit të skuadrës së Serie A Ish trajneri i Arsenal, PSG dhe Sevilla, mund të ulet në bankinën e Fiorentinës, raportojnë mediet në Itali. Janë dre
Conte i del në mbrojtje skuadrës: Më sulmoni mua, jo lojtarët Antonio Conte vrapoi pas medieve dhe kritikëve të Interit pas fitores 6:0 ndaj Brescias në Serie A. "Më kritikoni mua
Manchester United vendos për të ardhmen e dyshes Sanchez-Smalling Manchester Unitedi ka njoftuar se ua ka zgjatur kontratat e huazimit Alexis Sanchezit në Inter dhe Chris Smallingut në R
Cavani drejt rikthimit në Serie A, por jo te Napoli Sulmuesi 33-vjeçar ka përfunduar përvojën e tij në Paris Saint-Germain, pasi marrëveshja e tij skadon nesër. Atletico
Ish-ylli i Milanit dhe PSG-së, nënshkruan me skuadrën e Serie B Reggina siguroi ngjitjen në Serinë B këtë vit, pas ndërprerjes së parakohshme të kampionatit për shkak të koronavirusit,
Lazion e pret udhëtimi në të panjohurën Pretendentja për titull në Serie A, Lazio, do të ketë udhëtim në të panjohurën, kur më në fund do të rifillojë edicionin
Në Serie A lojtarëve në huazim do tu zgjatet kontrata deri më 31 gusht 30 futbollistë të Serisë A ishin në "ajër" për shkak të zgjatjes në kohë të sezonit futbollistit si rrjedhojë e pandemis
Edhe pse jo në formën e tij më të mirë, Ronaldo vendos rekord në Serie A Ylli portugez zhbllokoi ndeshjen ndaj Bolognas duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë dhe për të vendosur
Atalanta "makineri" golash, askush si ajo në Serie A prej 69 vitesh Atalanta rinisi aty ku e kishte lënë, edhe pas më shumë se 3 muajsh: gola, spektakël dhe tore! Skuadra e Gasperinit duke
Conte beson se Interi është ende në garë për fitimin e kampionatit Inter renditet në vendin e tretët në Serie A, teksa u rikthyen në aksion me një fitore 2:1 ndaj Sampdorias të dielën mbr
Interesi nga Juventusi dhe Interi? Ky është komenti i Kumbullës Marash Kumbulla ishte titullar në ndeshjen e parë të Veronës pas pasdemisë duke siguruar 3 pikë të vyera. Falë kësaj
Nuk rinovon kontratën me "spurs", mbrojtësi belg drejt Serie A E ardhmja e Jan Vertonhgen duket se është e destinuar të jetë në Itali. Mbrojtësi nuk ka rinovuar me Tottenham dhe në fu
Mbyllet në barazim ndeshja e parë e Serie A mes Torinos dhe Parmës Rikthehet pas më shumë se tre muajsh Seria A me ndeshjet e prapambetura që i përkasin javës së 25-të. Andrea Belotti
Capello beson se Interi është ende në garë për fitimin e titullit në Serie A Sipas ish trajnerit të njohur, gjithçka mbetet e hapur, pasi rikthimi i futbollit do të jetë sikur të fillojë sezoni i r
Publikohen koeficientet e skuadrave favorite për të fituar Serie A Juventusi ka hyrë papritur në kolaps total, sepse humbja e finales së Kupës së Italisë ka bërë që jo vetëm tifozët të re
Rritet presioni te Sarri para rifillimit të Serie A Serie A ende nuk ka rifilluar pas ndërprerjes për shkak të koronavirusit, por presioni te trajneri i Juventusit, Maurizi
Këto janë dy ndeshjet e Serie A që do të transmetohen falas këtë fundjavë Seria A do të rifillojë këtë fundjavë me dy ndeshje që do transmetohen falas në Itali, raporton "Gazzetta dello Sport".
Sarri acarohet me fjalët se nuk ka fituar asgjë në Itali Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, është acaruar me fjalët se nuk ka fituar asgjë në Itali. Ai të martën ka thënë se
Ja sa para do përfitojnë lojtarët e Lazios nëse fitojnë Serie A Claudio Lotito, ka caktuar një shumë prej 18 milionë eurosh në formë bonusesh në rast se Bianconcelestët e fitojnë titul
Efekti i Berlusconit, Monza synon gritjen në Serie A sezonin e ardhshëm Skuadra e sapo inkuadruar në Serie B, Monza po mendon që të sezonin e ardhshëm të inkuadrohet në Serie A. Kjo skuadër