999 rezultate për

serbisht

Vuçiç publikon në Instagram dhuratën "shqip" nga gazetari Idro Seferi (FOTO LAJM) Një fjalor shqip serbisht dhe serbisht –shqip ka qenë dhurata që gazetari Idro Seferi i ka bërë presidentit serb Aleksan
Vuçiç flet shqip dhe pyet gazetarin shqiptar se si lexoi Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç takoi gjatë ditës së djeshme kandidatët e Listës Serbe në Beograd duke lexuar gjit
Pas skandalit me Metën, Vuçiç tregon çfarë foli me Thaçin dhe Ramën: U fola serbisht Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për ecurinë e Samitit të Brdo-Brijonit dhe përplasjen me presidentin e
“A flet serbisht?”, Mozzik jep përgjigjen që i bëri të gjithë krenarë Mozzik prej kohësh ka marrë frenat në treg dhe po can edhe në skenat ndërkombnëtare me hitet e tij. Ai është tepër ak
Vuçiçi nxjerr detaje shokuese: Në takimet e dialogut e kemi sharë në serbisht Thaçin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim
Championsi në serbisht, reagon ministri i sporteve në Kosovë Dy ditë më parë në Kosovë shpërthyer një skandal, ku kompania Artmotion kishte arritur marrëveshjen me Radiotelevizionin
Shqipja vendoset e para në tabelën e KFOR-it turk, hiqet serbishtja Tabela informuese që kishte vendosur KFOR-i turk, si investitor i ndërtimit të rrugës nga Kompleksi Memorial i Reçakut d
DETAJI/ Media serbe i kërkon Shaqirit intervistë në serbisht, si reagoi ai Xherdan Shaqiri është në qendër të vëmendjes së mediave serb pas super golit të shënuar mbrëmë duke marrë tri pikët për
Haradinaj flet serbisht: Kosova duhet të ketë edhe ambasadorë serbë (VIDEO) Kryeministri Ramush Haradinaj, ka qenë mysafirë i emisionit në gjuhën serbe të RTK-së, “Slobodno Srpski”. Aty ai ka f
Pacolli i flet serbisht për Haradinajn gazetës serbe Zgjidhje e drejtë e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë është respektimi i ndërsjellë, ndërtimi i mundësive për bas
"Jashtëqitje e kombit" dhe "jevgë" për serbishten, Kadare flet për dy shpifjet Shkrimtari i madh Ismail Kadare komentoi letrën drejtuar botuesit Henri Çili, në të cilën shprehej se nuk ia falte Fatos
Haradinaj flet serbisht në kuvend, ja çfarë tha Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës. I pari që ka folur ka qenë kandidati për kryeministër Ramush
Detaje të reja, vrasësi i Bojkut foli serbisht Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e Dilaver Bojkut tre javë më parë, në lokalin e tij në Strugë. Sipas mediave ser
Serbi tallet keq me gruan e tij shqiptare në videoreportazh (VIDEO) E trishtë, po e vërteta është se ata blihen për pak para ose mashtrohen për një jetë të mirë, mirëpo në fakt gjatë gjith
Ja çfarë jete bëjnë vajzat shqiptare të martuara me serbë (VIDEO) "Ato blihen për pak para ose mashtrohen për një jetë të mirë, mirëpo në fakt gjatë gjithë ditës ato merren me bartjen e
Arbitri i njohur Mazic: Flasim serbisht me Ibrën Gjyqtari i njohur serb Milorad Mazic shpesh herë ka vendosur drejtësi për veprimet e disa futbollistëve të mëdhenj. Së f
Kthehen shqiptarët e Kosovës që nuk kanë autorizimet e veturave në serbisht Policia e Serbisë i ka kthyer mbrapsh qytetarët e Kosovës të cilët udhëtojnë përmes serbisë dhe që nuk janë të pajisur m
Maqedonasit dhe malazezët këndonin serbisht në traget, sherr me kosovarin Gjashtë persona, mes tyre edhe një femër, kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sherri që ka ndodhur në tragetin e lin
Në Tetovë serbishtja më e respektuar se shqipja (FOTO) Mosrespektimi i gjuhës shqipe vazhdon të irritojë popullatën shqiptare në Maqedoni. Edhe pse sipas Marrëveshjes së Ohrit
Mustafa e përshëndet në serbisht, Vuçiç ia kthen në anglisht (VIDEO) Kryeministri Isa Mustafa është parë shumë i lumtur në takimin e sotëm me homologun e tij serb Aleksander Vuçiç. Ai e