999 rezultate për

serbise

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak viziton Kosovën në këtë datë Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak, do ta vizitojë Kosovën nga
Media serbe: Tradhëti, Spanja ia kthen shpinën Serbisë, qeveria "e njeh" Kosovën Qeveria e Spanjës ka dhënë leje që ndeshja kualifikuese për Kupën e Botës 2022 me Kosovën të zhvillohet në territorin sp
Patriarku i ri i Kishës Ortodokse Serbe: Kosova është zemra e Serbisë Patriarku i ri i Kishës Ortodokse Serbe, Porfirije, tha se për të dhe për Kishën në vend të parë do të jenë serbët në Ko
Serbia me ritme të frikshme! Sigurohen miliona doza, qytetarët mund të zgjedhin mes 3 vaksinave Ministri i Shëndetësisë i Serbisë, Zllatibor Llonçar, njoftoi të premten se është arritur një marrëveshje me kompaninë P
Në Mal të Zi konfirmohet varianti britanik i koronavirusit Instituti për Shëndetin publik në Mal të Zi mori konfirmimin nga laboratori gjerman i klinikës Charite në Berlin, se në
Kurti për dialogun: Do ja kërkojmë borxhin Serbisë në çdo takim me ndërkombëtarët Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar për Kosova Press, se me ardhjen e tij në pushtet do ta nxjerrin K
Ambasada amerikane në Beograd thirrje Serbisë: Të njihet Kosova Zëdhënësi i Ambasadës së SHBA në Beograd, James Hagengruber, ka theksuar qëndrimin e presidentit amerikan Joe Biden se n
Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd Mesazhi i urimit ku theksohet se Shtetet e Bashkuara mbështesin a
Letra e Biden që tronditi Serbinë, e përkthyer në Gjuhën Shqipe (FOTO LAJM) Presidenti i ShBA-ve, Joe Biden sot i dërgoi një letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçic ku i kërkoj që ta njohë
Presidenti amerikan, Joe Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës Presidenti i SHBA-ve, Joseph Biden, i dërgoi një letër urimi Presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me
"Vuçiç fitoi, mini-shengeni e ktheu Serbinë qendër të zhvillimeve rajonale": Instituti i njohur, "shpullë" shqiptarëve Instituti i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin ka publikuar sëfundmi një raport në lidhje me rolin e Serbisë në
Varianti i ri i koronavirusit mbërrin edhe në Serbi, si është situata Varianti i ri i koronavirusit ka mbërritur edhe në Serbi. Kjo u bë e ditur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i c
"Na pret vit i vështirë", Vuçiç: Do të na bëjnë presion të njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Serbinë e pret një periudhë e vështirë për sa i takon çështjes s
Ministria jep njoftimin: Shqiptarët drejt Serbisë vetëm me kartë identiteti Ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Repu
Kurti e Osmani në Reçak: S’mund të ketë paqe pa drejtësi Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, nga Reçaku, kanë t
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të lëvizin pa tampon drejt këtij shteti Duke filluar nga dita e enjte, 14 janar, Republika e Serbisë do të heqë testin e detyrueshëm PCR për hyrje në Serbi për
I besojnë më shumë Rusisë, Daçiç dhe Vulin refuzojnë të vaksinohen me Pfizer Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vullin morën vaksinën ruse ku
"Hetime serioze në lidhje me përgjimin e Vuçiç", ministri serb: Po kontrollohen të gjitha pretendimet Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Aleksandar Vullin, deklaroi se po zhvillohet një hetim serioz për rastin e për
Deputeti shqiptar përplaset me ministren serbe në Kuvendin e Serbisë Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka bërë disa replika të ashpra me ministren e Integrimeve Evr
Marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë , reagon Departamenti Amerikan i Shtetit Zyra e Departamentit të Shtetit në SHBA për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike e ka përgëzuar Kosovën dhe Serbinë për “p