999 rezultate për

serbine

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh i bindur se qeveria e tij do të ketë votat e mjaftueshme në Kuve
Vajza serbe shkruan letrën për shqiptarët që habiti gjithë Serbinë Letra e presidentit serb Aleksandër Vuçiç e botuar dje në mediat botërore, ku i kërkonte popullit serb të reflektonte mb
Albin Kurti: Nuk e shmangin dialogun me Serbinë, por një herë drejtësi e punësim Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë at
Albin Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë, por së pari drejtësi e punësim! Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk i nënçmon bisedimet me S
Amerika thirrje Kurtit: Jepi përparësi dialogut me Serbinë Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price, tha se SHBA-ja do ta inkurajojë qeverinë e re të Kosovës që sa
DW për zgjedhjet në Kosovë: Vota e qartë për kthesë, por votuesit nuk duhen zhgënjyer sërish Kosova votoi parlamentin e ri. Me shumicë të qartë elektorati u shpreh për ndryshimin që e presin nga lëvizja Vetëvendos
Kurti për dialogun: Do ja kërkojmë borxhin Serbisë në çdo takim me ndërkombëtarët Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar për Kosova Press, se me ardhjen e tij në pushtet do ta nxjerrin K
Ndërron jetë diplomati i SHBA-ve, gjatë luftës së Kosovës këshilloi Clintonin të bombardonte Serbinë George P. Shultz, ish-Sekretar amerikan i Shtetit për 6 vjet gjatë mandatit të Ronald Reaganit, i cili më 1993 e kishte
Letra e Biden që tronditi Serbinë, e përkthyer në Gjuhën Shqipe (FOTO LAJM) Presidenti i ShBA-ve, Joe Biden sot i dërgoi një letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçic ku i kërkoj që ta njohë
Zgjedhjet në Kosovë: Plot probleme që presin zgjidhje Lufta me pandeminë, vaksinimi i qytetarëve në periudhën e afërt dhe rimëkëmbja ekonomike po mbizotërojnë fushatën zgjedh
"Vuçiç fitoi, mini-shengeni e ktheu Serbinë qendër të zhvillimeve rajonale": Instituti i njohur, "shpullë" shqiptarëve Instituti i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin ka publikuar sëfundmi një raport në lidhje me rolin e Serbisë në
14 shkurti referendum, Kurti: Dialogu me Serbinë jo mbi bazën e hartave Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se 14 shkurti do të jetë referendum që do t’u mundësojë qytetarëve të z
Hoti: Nuk ka marrëveshje me Serbinë për vizitat e zyrtarëve serbë në Kosovë Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se informacionet për arritjen e një marrëveshjeje në mirëkuptim, midis Republikës së
COVID-19 gjunjëzon Serbinë, mbi 7 000 raste të reja vetëm sot Serbia regjistroi sot një rekord negativ të rasteve të reja dhe vdekjeve nga Covid. Në 24 orët e fundit u raportuan 51 p
Diplomati amerikan: Çelësi që Biden do bindë Serbinë për të njohur Kosovën Mediat serbe kanë publikuar një analizë të ish-diplomatit amerikan me një përvojë në Ballkan, aktualisht Profesor në Uni
Osmani e prerë për dialogun me Serbinë: Dëgjoni rrëfimet e familjeve të viktimave Vjosa Osmani nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për jetët e humbura gjatë luftës së me Serbin
Osmani reagon ndaj BE-së: E trajton Serbinë si një fëmijë të llastuar Ushtruesja e Detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj heshtjes së BE-së, dukke e kritikuar atë p
Turqia furnizon Serbinë me dronë vrasës? Majko: Edhe ne kemi miqtë tanë! Turqia është një nga tre aleatët strategjikë të Shqipërisë, por në datë 6 Tetor në media doli lajmi se Ankaraja do të fu
PDIU për deklaratën e Vuçiç: Kambanë alarmi! Qeveria të ndërpresë çdo marrëveshje me Serbinë PDIU ka dënuar deklaratat e Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç i cili paralajmëronte një konflikt si ai mes Azerbajxhani
MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se