999 rezultate për

serbia

E kërkoi Serbia, Policia shqiptare ndalon veteranin e UÇK-së Policia e Shqipërisë ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani. Lajmin e bë
Diagolu Prishtinë-Beograd, Hoti dhe Vuçiç sot takim virtual Udhëheqësit e Kosovës dhe të Serbisë takohen sot në një samit virtual, të organizuar nga presidenti i Francës, Emmanuel
Rama e thotë troç: Mos prisni që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës Kryeministri Rama deklaroi të premten se Kosova dhe Shqipëria nuk duhet të presin që presidenti Vuçiç të njohë pavarësin
Marrëveshja me 18 pika: Kosova merr 7 miliardë euro, vizat dhe njihet nga Serbia Edhe pse do të hyjnë duar bosh, liderët e Kosovës dhe Serbisë mund të dalin nga “bisedimet e paqes” në Shtëpinë e Bardhë
Kupchan: Do të ishte e çuditshme që Kosova dhe Serbia të kthehen nga SHBA-ja pa gjë Eksperti i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Charles Kupchan, beson se në takimin
Spartak Ngjela: Serbia do të njohë pavarësinë e Kosovës Më 27 qershor, përfaqësues të dy qeverive, Kosovës dhe Serbisë do të takohen në Uashingtaon me ftesë të Richard Grenell,
Grenell: Më 27 qershor Kosova e Serbia takohen në Washington për dialogun Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell ka konfirmuar datën e diskutimeve për dialogun Ko
Heqja e reciproritetit me Serbinë, reagon Vuçiç Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksander Vucic, e ka quajtur të mirë vendimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës për
Konjufca: Serbia hapi kufijtë me shtetet fqinje, jo edhe me Kosovën - do ti përgjigjemi me reciprocitet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka reaguar ndaj vendimit të Serbisë për hapjen e k
Serbia reagon pas deklaratave të Vjosa Osmanit për spastrim etnik në Luginë të Preshevës Pas deklarimeve të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani rreth çështjes së shqiptarëve të Luginës së Preshevës
Pse Serbia dhe Maqedonia e Veriut po e kalojnë më lehtë krizën se Shqipëria Serbia dhe Maqedonia e Veriut ndoqën politikën e nxitjes së eksporteve dhe prodhimit, ndërsa Shqipëria u përqendrua te k
Kriza ekonomike, si Shqipëria mbeti e fundit në rajon I gjithë rajoni ka qenë vitet e fundit në një garë të ethshme për të tërhequr investimet e huaja. Në këtë garë, deri tan
Veseli: Thaçin s' ka mundur ta ndalë Serbia e lëre më Sveçla Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar se Kurti duhet të ndalë zemërgjerësinë ndaj Serbis
Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, nuk do të ketë amnisti Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe tek varrezat në Mejë të Gjakovës, ndërsa theksoi se nuk do të ketë
Testet nga Serbia, Kurti: Nëse Kosova i kishte refuzuar do të akuzohej si një sjellje iracionale Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për media ka folur për pranimin e 1 mijë testeve nga Ser
Debati për ndihmat ndaj COVID-19 nga Serbia në Kosovë, BE-ja bën thirrjen e rëndësishme Diplomatët evropian në Prishtinë bënë thirrje te dielën që të mos politizohen ndihmat në kohën e përballjes me COVID-1
Nis peticioni për anulimin e dërgesës nga Serbia Ka filluar një peticion që synon të mbledh të gjithë kundërshtuesit e "ndihmës" nga Serbia pa dallime, me të cilin do t’
Serbia dërgoi teste për Kosovë apo për Kosovë e Metohi? Kurti përgjigjet shkurt Kryeministri në detyrë, Albin Kurti është pyetur në Debat Plus nëse testet nga Serbia kanë ardhur për Kosovën, apo siç e
''Një mijë teste ndihmë nga Serbia'', aktori: E pamundur, të rinumërohen! Ditën e sotme u raportua se Serbia do të ofrojë 1000 teste për kryerjen e analizave të koronavirusit në Kosovë. Por n
Kosova merr 1 mijë teste ndaj COVID 19 nga Serbia Rastet në Kosovë po shtohen, teksa në anën tjetër vendi po përballet me një numër të pakët testesh. Në kuadër të bash