999 rezultate për

serbi

Ish-ministri: Mini-shengeni Ballkanik, nismë e mbështetur nga Rusia Nisma e mini-shengenit ballkanik nga ana e Serbisë, Shqipërisë Malit të zi dhe Maqedonisë së Veriut është shoqëruar me d
Minishengen, Ngjela: Rama lolo kryeminstër, po përdoret nga Serbia Avokati Spartak Ngjela u bashkohet zërave kritikë ndaj nismës ndaj minishengenit ballkanik. Në këtë nismë, Ngjela e
Edita Tahiri sulmon Edi Ramën: Mini Shengeni sjell Serbinë e Madhe Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri iu është bashkuar zërave kundër idesë së Mini Sheng
Basha: Nuk ka mini-shengen pa Kosovën Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbajtur një qëndrim të ashpër përsa i përket Mini-shengenit ballkanik. Ashtu sikundër d
Meta: Serbia të ndalojë fushatën kundër integrimit të Kosovës Në Tiranë u zhvillua samiti i tretë i mini-shengenit ballkanik me pjesëmarrjen e 4 shteteve, Shqipëri, Serbi, Maqedonia
Gazetarja zbulon çfarë u tha Vuçiç gazetarëve serbë me dyer të mbyllura: Pyetja ime publike ndaj Ramës Gazetarja e Abc News Linda Karadaku ishte e vetmja gazetare shqiptare që mundi të marrë pjesë në konferencën e President
Vuçiç: Serbia do të ndihmojë Shqipërinë për pasojat e tërmetit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur sot nga Tirana se vendi i tij do të jetë një prej 2-3 donatorëve m
SKANDALOZE/ Rama i jep serbëve të dhënat personale të shqiptarëve, zbardhen marrëveshjet me Serbinë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç konfirmoi se një nga marrëveshjet që pritet të nënshkruhet në Beograd në fund të j
TIRANË/ Protestuesit e Vetëvendosjes tentojnë të thyejnë kordonin policor: UÇK, UÇK! Ardhja e presidentit të Serbisë në Tiranë ka shkaktuar incidente pasi lëvizja Vetëvendosja ka mbajtur protesta para hote
Rama kritikon ashpër Kosovën e Haradinajn për taksën 100 përqind ndaj Serbisë: Gabim! "Kosova e pagoi shtrenjtë tarfiën 100. Serbia u shit si viktimë, dhe fitoi diçka. Tarifa ishte instrument për të tërhequ
Kërkohet nga Rama anulimi i samitit për "mini-shengenin" Mohimi i masakrës së Reçakut nga shteti i Serbisë ka bërë që në mesin e shumë arsyeve tjera, partitë politikë në Kosovë
Vuçiç provokon rëndë shqiptarët dhe ngjall reagime të ashpra: Nobelin për Handken Serbia e përjeton si për vete Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e uroi shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili të martën pranoi Çmimin Nobel
Kadri Veseli: Paqe do të ketë me Serbinë, por jo harresë Kryetari i PDK-së Kadri Veseli pas intervistës para Prokurorit të Dhomave të Specializuara në Hagë tha se është shumë op
I përfshirë në kultivimin e narkotikëve, akuza të rënda ndaj presidentit Vuçiç Një serrë me marijuanë, është zbuluar në Serbi para një viti pas vizitës nga disa përfaqësues të qeverisë. Sipas opoz
Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë Kosova parasheh përfitime prej disa milionë euro në vit nga shkëputja përfundimtare me sistemin rregullues energjetik të
Bota reagon ndaj mohimit të krimeve nga ana e Serbisë Retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë lidhur me ngjarjet e vitit 1999, janë të papranueshme, ka përsëritur të dielë
Lëreni për një moment Joshuan, një kosovar mposhti keq serbin mbrëm (VIDEO) Mbrëmë Anthony Joshua mposhti Andy Ruizin për t’u shpallur kampion i botës në boks për peshat e rënda. Dardan Avdylaj
Rusia furnizon me helikopterë Serbinë, Vuçiç nuk e fsheh lumturinë (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshir
Përplasja për masakrën e Reçakut, reagon ashpër SHBA Një ndër cështjet më të nxehta në ditët e fundit është masakra e Reçakut, ngjarje e cila është komentuar së fundi nga pë
26 persona të lënduar nga aksidenti në Serbi 26 qytetarë të Maqedonisë të lënduar nga aksidenti në Serbi Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prokuplje- Bllacë