999 rezultate për

serbi

Vjosa Osmani: Do ta heqim taksën ndaj Serbisë vetëm me një kusht Kryetarja e re e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani foli këtë të mërkurë për taksën 100% ndaj mallrave serbe. Në takim
Çfarë do të bëjë Kurti me tarifën 100% ndaj Serbisë? Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me shefen e BE-së në Kosovë, Natalia Apostollën ka përmendur edhe njëher
Donald Trump ndryshon qëndrimin nga një vit më parë për Kosovën? Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka shkruar letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçi
Grenell kërkon nga qeveria Kurti të heqë taksën për mallrat nga Serbia I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i ka bërë thirrje
Qeveria Albin Kurti: Një prej sfidave marrëveshja dhe dialogu me Serbinë Shumë sfida e presin qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, thonë analistë të çështjeve poli
"Kosova është zemra e Serbisë", tifozët serbë provokojnë në Australian Open (VIDEO) Nuk është hera e parë që tifozët serbë provokojnë me thirrje apo parulla kundër Kosovës. Këtë gjë e kanë bërë së fund
Berisha: Marrëveshja LVV-LDK, goditje për tradhtarët dhe argatët e Serbisë Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për koalic
Borrell: Kosova dhe Serbia rrezikojnë rrugën e dialogut nëse nuk ulen Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Joseph Borrell, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se Kosova nuk duhet krahasuar me Kata
Kapet me "mall" një shtetas i Maqedonisë së Veriut në Serbi Përfaqësuesit e Drejtorisë për polici kriminalistike pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme në Serbi, në bashkëpunim me
Grenell: Ata që janë të interesuar për të ndihmuar janë të mirëpritur Përfaqësuesi Special Presidencial i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në një
Dështoi me Rodrigon, Barcelona vihet pas serbit të Ajax Barcelona nuk gjenë dot një zëvendësues për Luis Suarezin e dëmtuar. Opsionet kanë qenë të shumta, me Lautaro Martinez,
Përfundon takimi për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi, Grenell nuk jep detaje I deleguari i Trump për dialogun kosovë-Serbi, Richard Grenell është takuar ditën e sotme me delegacionet e Kosovës dhe
A do të ketë rifillim të dialogut Kosovë-Serbi? Edhe pse dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur që nga vjeshta e vitit 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë-Beograd
Grenell e Vuçiq përplasje në Beograd për taksën dhe fushatën e çnjohjeve Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Prishtinën dhe Beogardin, me qëllim të
Grenell i drejtohet hapur Vuçiçit: Ndaleni fushatën kundër pavarësisë së Kosovës Përfaqësuesi Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, sot në Beograd është takuar me president
SKANDAL/ Klubi rus e njeh SC Gjilanin si klub nga Serbia (FOTO & VIDEO) C Gjilani është duke e zhvilluar fazën përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të fillojë pjesa e dytë e Kampionatit
Lirohet serbi që u ndalua nga policia serbe Byroja Kosovare e Sigurimeve (BKS) ka reaguar ndaj ndalimit të punonjësit të këtij institucioni, Milan Vukashinoviç, nga
E huazoi nga ekipi i Seria A, skuadra e njohur befason me klipin prezantues (VIDEO) Bolonja ka nënshkruar me sulmuesin 21-vjeçar, Musa Barrow në formulën e huazimit nga Atalanta. Marrëveshja zgjat deri
Kujtuan se ishin në Serbi, si përfunduan në Vlorë 38 emigrantët nga Iraku dhe Irani 38 shtetas të huaj janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërk
"Shartim greku dhe serbi", tenori sulmon ashpër Edi Ramën Padia që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka bërë kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka nxitur reagime t