999 rezultate për

serbi

E huazoi nga ekipi i Seria A, skuadra e njohur befason me klipin prezantues (VIDEO) Bolonja ka nënshkruar me sulmuesin 21-vjeçar, Musa Barrow në formulën e huazimit nga Atalanta. Marrëveshja zgjat deri
Kujtuan se ishin në Serbi, si përfunduan në Vlorë 38 emigrantët nga Iraku dhe Irani 38 shtetas të huaj janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërk
"Shartim greku dhe serbi", tenori sulmon ashpër Edi Ramën Padia që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka bërë kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka nxitur reagime t
Vuçiç: Pse shqiptarët në Maqedoni, më shumë të drejta se serbët në Mal të Zi? Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se Mali i Zi është i vetmi vend që ai nuk ka qenë në një vizitë zyrtare, por thekso
Gazetarja kosovare kritikon Ramën për minishengenin: S'duhej të futej në lojën e Vuçiç Gazetarja Arbana Xharra shprehet me tone kritike ndaj nismës për minishengenin ballkanik. Në një lidhje me Skype për
"Jugun e merr Greqia, veriun Serbia", avokati "zbardh" planin për copëtimin e Shqipërisë Avokati Altin Goxhaj ka zbardhur planin që ka Serbia për të shkatërruar Shqipërinë sipas tij, përmes minishengenit. N
Në sfond të Mini Shengenit, qumështi serb "përmbyt" Shqipërinë Ka mjaftuar vetëm klima e pozitive e bashkëpunimit Serbi -Shqipëri që artikujt serb të qumështit, miellit, etj., të “pus
Përplasja Serbi-Mal i Zi, Vuçiç merr vendimin urgjent Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic anuloi sot një vizitë private të planifikuar në Mal të Zi, pasi dy shtetet fqinje
Presidentja kroate bën gafën me Kosovën, e publikon në hartë si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Kosova pjesë e territorëve të Serbisë, kjo është gafa e rradhës e bërë tashme edhe nga Presidentja kroate Kolinda Grabar
Zbulohet ana e errët e serbit që bleu tre traktorë për familjet në Kosovë Dhurimi i traktorëve për tri familje serbe në disa komuna kosovare ishte bërë lajm. Por ky aksion i Zyrës së Serbisë për
Dhjetëra zyrtarë nënshkruajnë kundër Serbisë Dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë të mirënjohur, akademikë dhe figura të kulturës në Ballkan, i janë bashkuar një peticio
Haradinaj-Ramës: Ne në Kosovë nuk hamë bar Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërsish nismën e mini-Shengenit Ballkanik. Në një int
Viti 2019, Kosova nuk mori asnjë njohje të pavarësisë Kosova nuk ka marrë asnjë njohje të re gjatë vitit 2019 dhe për më shumë është ballafaquar me diplomacinë agresive të sh
Thaçi kundër Ramës: Serbia duhet të trajtohet me një tjetër gjuhë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në ditën e fundit të 2019-tës ka folur për marrëdhëniet me Shqipërinë dhe kryeministri
SKANDAL/ UEFA fut në hartë Kosovën si pjesë të Serbisë Viti 2020 do të ketë ngjarje të rëndësishme në futboll pasi do të luhet Kampionati Europian. Finalet e këtij kompetic
Vuçiç: Nëse Kosova e heq taksën atëherë bisedojmë Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do t
Serbi tenton t'i marrë flamurin shqiptar dasmorëve, por e pëson Policia e Kosovës ka arrestuar një serb, pasi kishte tentuar që t’u marrë flamurin një kolone dasmorësh. Ngjarja ka n
Serbi dhuroi 100 mijë euro, Naçi: Nuk i pranova për gjakun e shqiptarëve në Kosovë Elvis Naçi ka bërë një rrëfim në minutat e para të emisionit të sotëm “Shqiptarët për shqiptarët” në Neës24. Ai tha
Mediat serbe zbulojnë lëvizjen e re: Aleksandër Vuçiç do bëhet kryeministër Media e përditshme serbe “Alo” ka parashikuar epilogun e mundshëm për zgjedhjet e vitit 2020, ndërsa ka zbuluar edhe d
Paloka: Rama defiçent! Të gjithë e dinë që po përfiton veç Serbia Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas sqarimit, që kryeministri Edi Rama, bëri pak orë më parë