999 rezultate për

serbi

Thaçi optimist: Dialogu Kosovë-Serbi do të finalizohet së shpejti me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është besimplotë se nën udhëheqjen e presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe punën
Avdullahu kritikon LLV: Nuk po e tregon strategjinë për dialog me Serbinë Rifillimi i dialogut me Serbinë është kërkesë e ShBA-së, por edhe BE-së. Në takimet që kryeministri kishte me ambasadori
Një kapitull i ri për Kosovën, ndryshimet që do të sjellë qeveria Kurti Plan ambicioz në atë që e ka quajtur kapitull të ri për Kosovën, ka prezantuar kryeministri i ri, Albin Kurti. Në funksi
Kurti e vendos zyrtarisht, çfarë do të ndodhë me taksën ndaj Serbisë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,ka deklaruar se vendimi për taksën 100% do të zëvëndësohet me masën e reciprocitetit
Kurti: Nuk mund të lejojmë që të dështojmë sërish në dialog (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka deklaruar se vendimi për shfuqizimin
Kurti për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do vonohen dhe nuk do ta neglizhojnë dialog me Ser
Haradinaj: Serbia s’ka ndryshuar qëndrimet, pse duhet t’i nënshtrohemi? (VIDEO) Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta heqë taksën 100 për qind dhe ta zë
Haradinaj letër Kurtit: Të kanë rrahur e torturuar, të lutem mos ia hiq taksën Serbisë Ish – kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka shkruar një letër kryeministrit aktual Albin Kurti dhe e ka publikua
Vjosa Osmani: Do ta heqim taksën ndaj Serbisë vetëm me një kusht Kryetarja e re e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani foli këtë të mërkurë për taksën 100% ndaj mallrave serbe. Në takim
Çfarë do të bëjë Kurti me tarifën 100% ndaj Serbisë? Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me shefen e BE-së në Kosovë, Natalia Apostollën ka përmendur edhe njëher
Donald Trump ndryshon qëndrimin nga një vit më parë për Kosovën? Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka shkruar letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçi
Grenell kërkon nga qeveria Kurti të heqë taksën për mallrat nga Serbia I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i ka bërë thirrje
Qeveria Albin Kurti: Një prej sfidave marrëveshja dhe dialogu me Serbinë Shumë sfida e presin qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, thonë analistë të çështjeve poli
"Kosova është zemra e Serbisë", tifozët serbë provokojnë në Australian Open (VIDEO) Nuk është hera e parë që tifozët serbë provokojnë me thirrje apo parulla kundër Kosovës. Këtë gjë e kanë bërë së fund
Berisha: Marrëveshja LVV-LDK, goditje për tradhtarët dhe argatët e Serbisë Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për koalic
Borrell: Kosova dhe Serbia rrezikojnë rrugën e dialogut nëse nuk ulen Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Joseph Borrell, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se Kosova nuk duhet krahasuar me Kata
Kapet me "mall" një shtetas i Maqedonisë së Veriut në Serbi Përfaqësuesit e Drejtorisë për polici kriminalistike pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme në Serbi, në bashkëpunim me
Grenell: Ata që janë të interesuar për të ndihmuar janë të mirëpritur Përfaqësuesi Special Presidencial i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në një
Dështoi me Rodrigon, Barcelona vihet pas serbit të Ajax Barcelona nuk gjenë dot një zëvendësues për Luis Suarezin e dëmtuar. Opsionet kanë qenë të shumta, me Lautaro Martinez,
Përfundon takimi për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi, Grenell nuk jep detaje I deleguari i Trump për dialogun kosovë-Serbi, Richard Grenell është takuar ditën e sotme me delegacionet e Kosovës dhe