999 rezultate për

serbi

Spartak Ngjela: Serbia do të njohë pavarësinë e Kosovës Më 27 qershor, përfaqësues të dy qeverive, Kosovës dhe Serbisë do të takohen në Uashingtaon me ftesë të Richard Grenell,
Grenell tjetër thirrje për dialogun me Serbinë: Shfrytëzoni rastin në Shtëpinë e Bardhë Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Trump për bisedimet Kosovë-Serbi, ka reaguar edhe njëherë du
Marrëveshje me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Kurti tregon çfarë fshihet pas datës 27 qershor Ish-kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për rifliimin e dialogut me Serbinë. Me një postim në Facebook Kurti s
Grenell: Më 27 qershor Kosova e Serbia takohen në Washington për dialogun Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell ka konfirmuar datën e diskutimeve për dialogun Ko
Kosovë, negociata të shpejtuara, por jo të nxituara Prof. Lisen BASHKURTI Në bisedime, dialog dhe negociata shpejtësia lidhet me faktorin kohë, i cili është tejet i rënd
Presidenti i Serbisë për dialogun: Nuk mund t’i them jo Grenellit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar detaje në lidhj e me vazhdimin e mundshëm të dialogut midis Kosovës d
Stadiumi full në derbi, Covid-19 nuk është asgjë për tifozët në Serbi (VIDEO) Pavarësisht 12 mijë rasteve dhe 250 vdekjeve të shkaktuara nga Coronavirus, në Beograd sapo është luajtur derbi mes Part
Hoti: Dialogu me Serbinë do të udhëhiqet nga qeveria jonë Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë sot se dialogun me Serbinë do ta udhëheqë Qeveria e Kosovës, ndërsa tha se
Sot prezantohet nga qeveria Hoti platforma mbi dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të prezentojë sot platformën e tij për dialogun. Kjo do të bëhet në Akadem
Thaçi akuzon familjen e Vjosa Osmanit: I ka shërbyer Serbisë Presidenti Hashim Thaçi, ka hedhur akuza të rënda ndaj familjarëve të kryeparlamentares Vjosa Osmani. Ai ka thënë se
Vetëvendosja thërret Hotin në interpelancë për heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës kërkesën për thirrjen e kryeministrit Hoti në inte
Kosova e përqarë për hapjen e bisedimeve me Serbinë dhe thelbin e marrëveshjes përfundimtare Prof. Lisen BASHKURTI Kosova po përjeton një situatë të vështirë politike, diplomatike, institucionale, ekonomike d
Thaçi: Kosova nuk duhet të vonohet në dialogun me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë konferencës për shtyp deklaroi se Kosova nuk duhet të vonohet në dialogun me Se
Heqjen e reciprocitetit qytetarët e konsiderojnë nënshtrim ndaj Serbisë (VIDEO) 5 maune me mallra serbe kanë hyrë në Kosovë që nga largimi i masës së reciprocitetit nga Qeveria e re e Kosovës. Kë
Vuçiç: Do të luftojmë shumë për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është zotuar se do “luftojë” për Kosovën, por ka paralajmëruar se nuk do të ketë
Heqja e taksës ndaj Serbisë, SHBA zhbllokon fondet për Kosovën SHBA ka filluar riaktivizimin e fondeve dhe programeve për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit nga qeveria e re e Avdul
Vetëvendosja: Heqja e reciprocitetit është tradhti, Kosova qeveriset nga qeveri kukull Lëvizja Vetëvendosje e quajti tradhti heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë nga qeveria Hoti. Sipas kësaj partie, ky ë
Heqja e reciproritetit me Serbinë, reagon Vuçiç Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksander Vucic, e ka quajtur të mirë vendimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës për
Qeveria Hoti heq reciproritetin me Serbinë Qeveria Hoti ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Kundër këtij ve
Deklaratat e Thaçit për Luginën e Preshevës, "e çojnë peshë" qeverinë e Serbisë Deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se Lugina e Preshevës do t’i bashkohet Kosovës i kanë çmendur liderët s