999 rezultate për

serbi

Dialogu me Serbinë, Hoti nuk tregon emrat e Këshillit të ekspertëve Qeveria e Kosovës dhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi për emë
Hoti: Dialogun me Serbinë do ta kryesoj unë Pavarësisht propozim aktakuzave ndaj dy liderëve të UÇK-së, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë sepse nuk ka alternativ
Hoti: Pres një datë të shpejtë për takimin Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha të shtunën në Prishtinë se pret caktimin e shpejtë të një date për një takim
Koronavirusi prek politikanët, rezultojnë pozitivë kryetarja e Kuvendit dhe ministri i Mbrojtjes Disa zyrtarë të lartë të politikës serbe janë infektuar me COVID-19. Mediat vendase raportojnë se kanë rezultuar poz
Akuzat ndaj Thaçit anuluan takimin për dialogun me Serbinë, flet Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lajmeroi sot ne nje konferencë për media se takimi mes perfaqesuesve te Serbise dh
Grenell për dialogun Kosovë-Serbi: Shkëmbimi i territoreve nuk është diskutuar asnjëherë I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për çështjen e dialogut në mes të
Rama flet për marrëdhënien me Vuçiç: Kemi treguar dobësi ndaj Serbisë "Po marr një rast flagrant që duhet të shërbejë si shkollë politike; taksa 100%. Ishte një vendim i cili mund të konside
Media Amerikane: Akuzat e krimit të luftës fundosin përpjekjen e SHBA-së për të rinisur bisedimet Kosovë-Serbi Media amerikane, "bloomberg" ka shkruar për pengesën që kanë hasur bisedimet midis Kosovës dhe Serbisë. "Tashmë shpre
"Kujtojani Serbisë vrasjet dhe shkatërrimet", Organizata e Veteranëve thirrje liderëve politikë Jemi në prag të takimit që liderët e partive politikë në Kosovë dhe Serbi do të bëjnë në SHBA për dialogun mes tyre.
Ambasadori amerikan në Beograd: Kosovës dhe Serbisë po i ofrohet një shans Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka thënë se SHBA’ja po ua ofron një shans Kosovës dhe Serbisë për të hapur
OSBE-ODIHR godasin zgjedhjet në Serbi: Vuҫiҫ shkeli ligjin! Në raportin paraprak pas zgjedhjeve në Serbi, OSBE-ODIHR vë theksin në dy problem thelbësore të këtyre zgjedhjeve: munge
Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me mbulesë Ky lajm duhet të #shpërndahet me qindra herë!!! Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me
E quajtën "qen bir qeni", Idro Seferi nxjerr të vërtetën e rezultatit në Serbi (FOTO LAJM) Gazetari shqiptar në Serbi, Idro Seferi ka ftuar shqiptarët ta hapin sytë nga procesi zgjedhor në Serbi pasi rezulton s
Fitorja e Vuçiç, për herë të parë 4 shqiptarë futen në parlamentin e Serbisë Sipas rezultateve paraprake, Partia Përparimtare e udhëhequr nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ka shënuar një fitoretë th
Zgjedhjet në Serbi: Partia e Vuçiç merr 180 mandate, shqiptarët me 4 deputetë Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, bëhet e ditur sipas rezultatev
Përfundojnë votimet për zgjedhjet e Serbisë, 5 parti shqiptare në një listë të përbashkët Serbia ka mbajtur sot zgjedhjet e përgjithshme, për të cilat u votua edhe në mjediset e banuara me shumicë serbe në Koso
Zgjedhjet në Serbi, votimet nisin edhe në veri të Kosovës Për zgjedhjet parlamentare në Serbi, votimet janë organizuar të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicë
Grenell i kundërpërgjigjet Von Cramonit: Bëjeni punën tuaj, liberalizojini vizat për Kosovën Është ashpërsuar përplasja mes zyrtarëve të Evropës dhe atyre të Amerikës. I dërguari i posaçëm i administratës Trump
Marrëveshja me 18 pika: Kosova merr 7 miliardë euro, vizat dhe njihet nga Serbia Edhe pse do të hyjnë duar bosh, liderët e Kosovës dhe Serbisë mund të dalin nga “bisedimet e paqes” në Shtëpinë e Bardhë
Kupchan: Do të ishte e çuditshme që Kosova dhe Serbia të kthehen nga SHBA-ja pa gjë Eksperti i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Charles Kupchan, beson se në takimin