999 rezultate për

serbi

Thaçi dhe Hoti: Dialog politik për njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti thonë se objektivi i dialogut me Serbinë ës
Hoti flet sot për takimet me Vuçiç, dialogun me Serbinë dhe marrëveshjen Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot duket se do të ketë ditën e ballafaqimit me përfaqësuesit e Kuvendit lidhur me
Hoti: Sot nis drafti i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se sot në Bruksel ka nisur draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Se
Basha: Sot është koha për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë Kreyedemokrati Lulzim Basha, me anë të një mesazhi të dhënë sot shprehet se pikërisht, tani është koha për njohje recipr
Hoti njofton kabinetin qeveritar në ç' fazë kanë arritur bisedimet me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar për Samitin e Par
Dialogu me Serbinë, zgjidhet Koordinatori Shtetëror Skënder Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës
Dafina Zeqiri ironizon në mënyrën me epike kur serbët thonë "Kosova është Serbi" (VIDEO) Dafina Zeqiri është një nga artistët e shumtë që kanë reaguar ndaj gafës së kompanisë ‘Apple’ e cila kishte vendosur Kos
Një patriote si Dua, por nuk mungon reagimi i këngëtares serbe (FOTO LAJM) Dua Lipa ka shpërndarë peticionin që po qarkullon online, për kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Linja që shenjon kufi
Hoti kthehet nga Brukseli: Asnjë kompromis me Serbinë! Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kthyer nga Brukseli dhe ka folur për takimin me Vuçiçin në Bruksel. Ai ka
Dialogu me Serbinë, kryeministri Hoti takon zyrtarë të lartë të BE-së Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka udhëtuar drejt Brukselit në kuadër të takimit të përbashkët me presidentin e Se
Dialogu me Serbinë, Hoti udhëton drejt Brukselit Në kuadër të dialogut me Serbinë, kryeministri Hoti ka udhëtuar dje në Bruksel. Por edhe pse nuk ka një njoftim zyrta
Dialogu me Serbinë, të enjten takohen dy delegacione Të enjten dy delegacione nga Kosova dhe Serbia do të takohen në Bruksel pas video-konferencës të zhvilluar të dielën që
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj
Borrell: Zgjidhja Kosovë-Serbi kurrë s’ka qenë e lehtë Shefi për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka thënë se ka nderin që të rinisë bisedimet në mes të Prishtinës
Nesër do të mbahet takimi virtual mes Hotit dhe Vuçiç Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër në
Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar
Mediat nga Beogradi: 50 malazezë hyjnë nga Kosova në Serbi për të bërë trazira Shërbimet e sigurimit të Serbisë kanë ardhur te informata se një grup i shtetasve të Mali të Zi po bëhet gati që ditëve
Gazeta serbe nxjerr emrat e ideatorëve për shkëmbimin e territorëve: Mes tyre edhe Rama Gazeta serbe Danas ka shkruar në lidhje me idenë e shkëmbimit të territorëve mes Serbisë dhe Kosovës, duke zbuluar edhe
Diagolu Prishtinë-Beograd, Hoti dhe Vuçiç sot takim virtual Udhëheqësit e Kosovës dhe të Serbisë takohen sot në një samit virtual, të organizuar nga presidenti i Francës, Emmanuel
Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Hotin Siç thuhet në njoftimin e Presidencës, në takimin mes Macronit e Hotit u diskutua për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi