999 rezultate për

serbi

Nuk ndalet Rusia, armatos Serbinë me blinda ushtarak 30 mjete të blinduara, BRDM-2 kanë arritur në Beograd nga Rusia. Kjo është pjesë e marrëveshjes së arritur mes president
Serbi i dyshuar për krime lufte dënohet me një muaj paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikë
Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Kosovë Një serb është arrestuar në Kosovë si i dyshuar për krime lufte. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për med
Arrestimi i vëllait të Haradinajt, reagon Basha Daut Haradinaj, deputet i AAK-së, është ndaluar përkohësisht nga autoritetet e Austrisë. Vëllai i kryeministrit të Kosov
Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi Vizita e presidentit francez, Emanuel Macron në Beograd e ka qartësuar interesin e Francës për zgjidhjen e problemit mes
Haradinaj i përgjigjet Veselit: Qëndrimet e ndryshme për taksën e kanë dobësuar Kosovën Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me deklaratë
Taksa, "karta" e Haradinajt për dialogun Pezullimi i taksës prej 100 për qind ndaj prodhimeve të importuar nga Serbia, të cilën e ka vendosur Qeveria e Kosovës,
Serbia e vendosur të mos e lejojë anëtarësimin e Kosovës në Interpol Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se Serbia do të vazhdojë një luftë të vendosur diplomatike për t
Macron: Bashkë me Merkelin, do të organizojmë një takim mes Kosovës e Serbisë Presidenti francez, Emmanuel Macron po qëndron për vizitë dy ditore në Beograd. Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, pa
Haradinaj: Taksën e heqim kur të na njohë Serbia Pezullimi i taksës prej 100 për qind ndaj prodhimeve të importuar nga Serbia, të cilën e ka vendosur Qeveria e Kosovës,
Macron viziton Serbinë, qëllimi kryesor dialogu me Kosovën Sot dhe nesër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të qëndrojë në Serbi për një vizitë zyrtare. Siç shkruajnë m
Ngacmonte seksualisht të miturat, arrestohet serbi Policia e Rajonit të Mitrovicës së Veriut ka arrestuar një person të nacionalitetit serb që ngacmonte të miturat. I a
Serbia braktis takimin e NATO-s, e pengon pjesëmarrja e Kosovës Shefi i Përfaqësisë Ushtarake në Misionin e Serbisë pranë NATO-s, gjeneral brigade Predrag Bandiq ka protestuar ashpër d
Serbia kërkon lirimin e menjëhershëm të serbëve të arrestuar për spiunazh Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës në pikën kufitare Dheu i Bardhë, ka arrestuar dy serbë të dyshuar për spiunazh
Si u fsheh për 16 vite në Serbi përgjegjësi për masakrën e Srebrenicës, Ratko Mladic (FOTO LAJM) Krimineli serb, i dënuar për krime të luftës, Ratko Mladiq me 26 maj të vitit 2011 ishte arrestuar nën akuzat për masakr
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Arrestohen dy spiunë të Serbisë në Kosovë Policia kufitare ka arrestuar mëngjesin e së mërkurës dy persona të dyshuar për spiunazh. Rasti ka ndodhur në pikën k
Ministrit serb i ndalohet hyrja në Kosovë Autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin. Lajmin e
Zaev-Poroshenkos: Kosova i jep 10 komuna Serbisë Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë,
"Njihni realitetin, Kosova është shtet i pavarur", Meta “trondit” Serbinë (VIDEO) Gjatë samitit të Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Evropës Juglindore (SEECP), që po mbahet në Sarajevë të Bosnje