999 rezultate për

serbet

"Çmenden" serbët, shqiptari hyn me fanellën kuqezi në autobusin e Beogradit (FOTO LAJM) Një djali i ri që mbante të veshur një bluzë me simbole shqiptare duke udhëtuar në një autobus në Serbi ka marrë vemendj
Serbia e shqetësuar: Porti i Kosovës në Durrës krijon "Shqipërinë e Madhe" Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka bërë thirrje për bashkimin e të gjithë serbëve në rajon, në mënyrë që të n
"Porti i Durrësit, port i Kosovës", deklarata e Ramës shqetëson serbët "Porti i Durrës, port de fakto edhe i Kosovës..." Kjo deklaratë e kryeministrit Rama në mbledhjen e përbashkët të dy
"Shqiptarët po bashkohen": Serbët provokohen nga deklaratat e Ramës Mediat serbe i kanë dhënë një hapësirë të gjerë deklaratave të kryeministrit Rama në lidhje me portin e Durrësit në mble
Rrëqethëse! Historia e djalit shqiptar nga Kosova që u vra nga serbët teksa po i çonte ujë babait Me 24 tetor 1998, snajperistët serbë vranë pas shpinës 11 vjeçarin, Shemsi Elshani. Nga shtëpia e tij, përmes një rru
Shqiptari i "Ura" rrëzon Gjukanoviç dhe bashkon votat me pro-serbët! 4 pikat e marrëveshjes për qeverinë e re malazeze Mali i Zi nuk ka pritur gjatë. Ende pa dalë rezultati zyrtar i zgjedhjeve parlamentare, shqiptari Dritan Abazoviç, i cil
Kënga "Besa Besë" nga Nushi dhe Bim Bimma ngjalli reagimet e serbëve (FOTO LAJM) Serbët kanë reaguar pas publikimit të projektit muzikor “Besa Besë”. Nushi dhe Bim Bimma kanë bashkuar idetë për proj
Nuk mungojnë provokimet nga serbët, portieri i Zvezdës e ka me tifozët e Tiranës (VIDEO) Njihen për provokime brenda fushës…Portieri i Crvena Zvezdës nuk u durua pa e bërë një të tillë, shkruan GazetaBlic Spor
Pas krahëve luajnë serbët, Artan Hoxha nxjerr shallin e Kosovës në stadium Tirana u mposht 0-1 nga Crvena Zvezda duke u eliminuar kështu nga Champions League. Në këtë takim në stadium ishte i
Baneri fantastik i tifozëve të Tiranës, mesazh i pastër për serbët Tifozët e Tiranës "Fanatics" kanë bërë gati një baner para ndeshjes kundër Crvena Zvezdës. Në baner shihet komandanti
E kërcënuan me jetë, njihuni me shqiptaren që "tërboi" serbët me hartën e Kosovës (FOTO LAJM) Megi Cara është studentja shqiptare në Londër e cila nisi peticionin për vendosjen e Kosovës në hartën e kompanisë Apple
Dafina Zeqiri ironizon në mënyrën me epike kur serbët thonë "Kosova është Serbi" (VIDEO) Dafina Zeqiri është një nga artistët e shumtë që kanë reaguar ndaj gafës së kompanisë ‘Apple’ e cila kishte vendosur Kos
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Përloti botën me fotografinë, ndahet nga jeta ushtari që serbët i masakruan familjen Serbët nuk kanë bërë masakra vetëm në Kosovë, por edhe në Bosnjë-Hercegovinë. Një rast i tillë, ku një ushtar boshnj
Kufizimi i masave, serbët në Kosovë do të respektojnë urdhat e Vuçiç Pas vendimit për kufizim të lëvizjes në katër komunat veriore të Kosovës, Lista Serbe thotë se serbët vazhdimisht do t’i
Video e rrallë nga Kosova, si u tërhoqën serbët përballë gjeneralit gjerman (VIDEO) Dita e sotme shënon 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga pushtuesit serbë. Pasi udhëheqësi serb, Sllobodan Milloshev
Rrëfimi emocionues i Lenjanit për dronin në Beograd: Serbët na sulmonin, por ne synimin e kishim mbrojtjen e flamurit (VIDEO) Pasi tregoi për situatën që kishte ndodhur në Sion, me largim nga klubi shkaku i krizës së shkaktuar nga coroanvirusi dh
Serbia dërgoi teste për Kosovë apo për Kosovë e Metohi? Kurti përgjigjet shkurt Kryeministri në detyrë, Albin Kurti është pyetur në Debat Plus nëse testet nga Serbia kanë ardhur për Kosovën, apo siç e
Vuçiç për taksën: Serbët duan "luftë të ftohtë" me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka qenë në Uashington për takime me zyrtarë të lartë të SHBA-së. Vuçiç ka dhë
Serbët i gëzohen vendimit të Kurtit: Më 1 prill largohet komplet taksa (FOTO LAJM) Mediat serbe menjëherë kanë raportuar për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që të hiqet tarifa për lëndën e parë ndaj