999 rezultate për

serb

Rrëfimi i trishtë i shqiptares, si e dhunonin ushtarët serbë gjatë luftës Ky rrëfim është nxjerrë nga libri “Unë dua të dëgjohem: Libër kujtimi me rrëfimet e grave të mbijetuara të torturës gjat
“Serbia ka nevojë për respektin e Kosovës, Jo për Tokën e saj” EDWARD P. JOSEPH/ Kontrasti i mprehtë midis optimizmit të Tsipras të Greqisë dhe kokëfortësisë së Vuçiqit të Serbisë nxj
300 nuse shqiptare për 300 oficerë serbë, si dibranët i zhdukën serbët me një "lojë" Në mesin e shekullit 18-të në Shqipëri erdhi një fuqi serbe nga Nishi, të cilët donin të fusnin në dorë Dibrën e Madhe.
Berisha: Rama, Thaçi dhe Batoni në Tiranë valëvitën flamurin e Serbisë të Madhe Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar sot takimin në Tiranë të Ramës, Thaçit dhe Baton Haxhiut, të cilët sipas tij kërko
Ushtria e Shqipërisë dhe Kosovës pozicionohet në Kroaci, shqetësohen serbët Qindra ushtarë të Shqipërisë dhe Kosovës, kanë zbarkuar nga dy anije kroate në portin e Zadarit dje, në kuadër të ushtri
Kuvendi i Serbiës, pritet t'i përgjigjet Kosovës për Tribunalin Ideja e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin e Ser
Historitë rrëqethëse, të shkruara nga gratë e përdhunuara nga serbët gjatë luftës Rrëfime tronditëse të grave të përdhunuara: Ishin përdhunuar deri në 13 herë gjatë ditës nga ushtarët serb. Letrat pë
Ashton nxjerr për herë të parë prapaskenat e Thaçit me serbët Baronesha Catherine Ashton ka dhënë hollësi për bisedimet Kosovë –Serbi gjatë vitit 2013 kur dy palët ishin marrë vesh p
Shtetet e QUINT-it të shqetësuara për zgjedhjet në Veri, nuk e urojnë Listën Serbe Shtetet e QUINT-it kanë dalë me një deklaratë të përbashkët nga ku shprehin shqetësimin e tyre për mënyren se si po zhvi
Mbesa e Titos: Nëse do të ishte ai gjallë, Kosova do të ishte pjesë e Serbisë Zlatica Broz, mbesa e ish-presidentit të ish-Jugosllavisë, Josip Broz Tito, ka dhënë një intervistë për Sputnikun serb,
Serbët fitojnë komunat në veri, Vuçiç flet për unitet Zgjedhje normale dhe të qeta u zhvilluan të dielën në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Lep
Skandaloze, sulmohet futbollisti i ekipit shqiptar në Serbi Sulm fizik me paramendim, ndaj futbollistëve te klubit "Lugina" në Levosojë! Duke parë sukseset e klubit shqiptar, Lu
Daka tregon çka do të ndodhë me votat e atyre që votuan me letërnjoftime të Serbisë Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e dytë për media ka thënë se procesi i votimit
Këto janë shtetet që e zëvendësuan mallin serb në Kosovë Kanë kaluar rreth gjashtë muaj që kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e
Zaev merr pjesë në hapjen e autostradës në Serbi Kryeministri Zoran Zaev, me ftesë të presidentit serb Aleksandar Vuçiç, mori pjesë në ceremoninë e hapjes së autostradës
Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për vrasjen e 160 shqiptarëve në Dubravë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vrasja e 160 të burgosurve dhe plagosja e mbi 300 prej tyre në Burgun e
Del sondazhi, serbët mendojnë se Vuçiçi do ta njohë Kosovën Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe
Tërbohen mediat serbe: Jonida Maliqi na provokoi me simbolin e shqiponjës me duar (FOTO LAJM) Siç duket mediat serbe, ende besojnë se bërja e shqiponjës me duar është vetëm provokim për ta. Mediumi serb b92, ka
Rrahje mes opozitarëve e pushtetit në Serbi Dalibor Stanojevic, këshilltar i Partisë demokratikë të Serbisë dhe njëri prej organizatorëve të protestës “1 nga 5 mili
Partia e Drashkoviç: Konflikti i ngrirë në dëm të Serbisë, Vuçiç të merrët vesh me shqiptarët Partia e Vuk Drashkoviqit, Lëvizja e Përtëritjes Serbe (SPO), konsideron e konflikti i ngrirë në Kosovë është kundër in